„S tím škopkem sem asi nesmím, že," pronesl na úvod kouč, jenž po sezoně na lavičce Sigmy končí. Splnil úkol, Hanáky zachránil, navrch přidal vítězství v Poháru České pošty.

„Jsem nesmírně šťastný, že jsme se zachránili. V Hradci jsme vyhráli, když jsme využili jeho hrubé chyby. Soupeři bych přál remízu, i proto, že Vašek Kotal tady končí. Odvedl zde kupu práce," řekl s vážnou tváří Uličný a pak už servíroval hromadu bonmotů.

„Končím. Jsem vyšťavený borec, který se musí věnovat svým zálibám – pivečku, vínečku, tenisu, rád si zazpívám. Také manželka chce, abych žil. Protože třeba prohry v nastavení mě doslova zabíjejí," rozesmál přítomné.

Zleva Václav Kotal, Michal Šmarda a Karel Podhajský.

Hradecký lodivod Václav Kotal prožil před domácím publikem smutnou derniéru.

Dvě hrubé chyby Koubka a Černého stály jeho tým body. „Sehráli jsme smolné utkání. Takové chyby potrestá i horší mužstvo než je Olomouc," kroutil hlavou.

Pak se zamyslel nad tím, co „votroci" musí po jeho odchodu zlepšit. „Zvládli jsme obrannou činnost, ale koncovka se musí změnit. Na gólové šance se hrozně nadřeme. Střílíme pouze z dálky, přitom fotbal se rozhoduje v pokutovém území," uvedl.

Během zápasu si nestačil užít ovace hradeckých fanoušků, kteří několikrát vyvolávali jeho jméno. „Prostě mě mrzelo, že se utkání nevyvíjelo podle našich představ," dodal.