Jablonec, Olomouc, Znojmo – tyto prvoligové celky dorazí ve středu 25. září  na východ Čech k zápasům 3. kola fotbalového Poháru České pošty. Na atraktivního soupeře se mohou těšit v Hradci Králové, Chrudimi a v Převýšově. Ve středu slavily postup ze druhého kola pohárové soutěže i Pardubice, které by s největší pravděpodobností měly přivítat Slovácko. To však musí nejprve zvládnout zápas v Břeclavi (hraje se 4. září).

Zde jsou ohlasy po středečních duelech druhého kola:

Jablonec n. J. – Pardubice 0:1

3. kolo:  Pardubice – Břeclav/ Slovácko (hraje se 4. září)

Zbyněk Dujsík, trenér FK Pardubice: „Celé utkání se hrálo ve svižném tempu. V prvním poločase jsme byli aktivnější a drželi míč. Šance, které jsme si vypracovali, jsme bohužel neproměnili. Ve druhé půli to bylo klasické pohárové utkání a taktovku hry převzali domácí. Ti se dostali do několika šancí, ale podržel nás brankář Čihař, který navíc v první půli zneškodnil penaltu. V závěru jsme byli šťastnější a po standardní situaci jsme rozhodli o postupu. Ještě musím zmínit, že se zápas hrál ve slušné fotbalové atmosféře."

Dvůr Králové – Hradec Králové 0:7

3. kolo: Hradec – Baumit Jablonec

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Nepodařilo se nám zachytit začátek utkání, v prvním poločase byli hosté jasně lepším týmem. Výsledek ale bereme s nadhledem. Dostali jsme facku včas. Soupeři každopádně patří blahopřání k postupu a přejeme mu, aby v poháru došel co nejdál."

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „K zápasu jsme přistoupili tak, jak jsme měli. O vítězství jsme rozhodli už v prvním poločase. Také jsem rád, že jsme udrželi čisté konto. Vítězství je pěkné, ale již od tohoto momentu se musíme soustředit na nedělní zápas s Českými Budějovicemi."

Svitavy – Převýšov 0:2

3. kolo:  Převýšov – Znojmo

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Ve druhém kole poháru jsme neodehráli špatnou partii, ale ligové Znojmo do Svitav nepřijede. Po špatném výkonu ve Dvoře jsme hlavně potřebovali odehrát kvalitní zápas, ať se máme do dalších divizních kol o co opřít, a to se povedlo. Chyběly tomu jen góly. Byli jsme Převýšovu vyrovnaným soupeřem, a když už jsme prohráli, tak se vztyčenou hlavou. Hráči bojovali, podstoupili hodně osobních soubojů a scházelo jim pouze více klidu či kvality do koncovky."

Jan Kraus, trenér SK Převýšov: „Cílem byl postup do dalšího kola, a to jsme splnili. Svitavy hrály velmi dobrý fotbal, i když do větší gólové šance se nedostaly. My jsme naopak využili dvě z několika brankových příležitostí. S přístupem hráčů jsem spokojený."

Chrudim – Kolín 2:1

3. kolo: Chrudim – Sigma Olomouc

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Úvodní půlhodinu se mi naše hra vůbec nelíbila, nehráli jsme nic z toho, co chceme a co si říkáme. Po poločase jsme se výrazně zlepšili, vytvořili  si spoustu šancí na zvýšení stavu, ale nestalo se tak. Nedělal bych z toho však vědu. Jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat postup a narazit tak v příštím kole poháru na atraktivního prvoligového soupeře z Olomouce."