Hokejisté HC VCES Hradec Králové si v sobotu připsali první vítězství, když dokázali porazit Berounské Medvědy 2:1. Berounští měli více ze hry pouze prvních pět minut, kdy zaznamenali také svoji vedoucí branku. Východočeši pak byli ve zbytku zápasu lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

Klíčovým hráčem byl pro hosty útočník Petr Domin, který nejprve připravil vyrovnávací gól pro Haluzu a ve 43. minutě dokázal vybruslit z rohu kluziště a nezadržitelně vsítil vítěznou branku Hradce.

Vnímal jste zápas jako utkání dvou posledních týmů tabulky?

Zápas jsme brali jako utkání, ve kterém se už musíme chytit, začít střílet branky a připsat si už konečně první výhru.

Herně jste na tom byli opět lépe než soupeř, ale mohli jste vyhrát i vyšším rozdílem…

Je to tak, je to náš problém od začátku soutěže. Naše hra není špatná, ale nedáváme branky. V Berouně jsme měli rozhodnout už mnohem dříve.

Co s tím?

Střílení branek nám teď nejde. Ve čtyřech zápasech jsme dali jen pět gólů, což je katastrofálně málo. Musíme se soustředit hlavně na obranu, abychom neinkasovali, spoléhat na to, že nějakou branku dáme. Snad se to zlepší.

V Berouně jste vyhráli zaslouženě…

Na začátku zápasu jsme byli nervózní. Domáci se dostali brzy z přesilovky do vedení. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že to musíme otočit, a byli jsme jednoznačně lepším týmem. Měli jsme i šance, ale na gól se moc nadřeme.

Ve třetí třetině jste zaznamenal rozhodující gól…

Vybruslil jsem si z rohu kluziště, ocitnul jsem se sám před brankářem a prostřelil jsem ho. Jsem rád, že ten gól nám přinesl tři body.

Pomohli vám v zápase hradečtí fanoušci?

Je potěšující, když za vámi přijedou dvě stě kilometrů, i v době, kdy se nedaří. Určitě jsme to vnímali, pomohli nám k vítěztsví. Chtěli bychom jim za to poděkovat.

Ve středu vás čeká lídr tabulky z Chomutova…

Myslím si, že s nimi můžeme hrát vyrovnaný zápas. Hlavně musíme jít do zápasu na maximum, soustředit se na obranu. Vloni jsme byli v tabulce před nimi. Máme prakticky stejně mančafty, takže určitě můžeme uspět. My potřebujeme vítězství z Berouna ve středu potvrdit doma a získat tři body.