Juniorská liga: FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 0:1 (0:0). Branka: 85. Shejbal. Rozhodčí: Adam. ŽK: 1:2. Diváci: 40. FC Hradec: Zavřel – Bodlák, Novák, Fukal, Shejbal – Krolop, Krčál, Sixta (80. Vobejda), Hock (65. Novotný), Furik (65. Langr) – Bláha.

Za citelného chladna, hustého deště a na těžkém terénu se hrál z obou stran bojovný fotbal, který nabídl spoustu zajímavých situací. V první dvacetiminutovce byli „votroci" rozhodně aktivnější, ale vyloženou brankovou příležitost si nevypracovali. Nebezpečná byla pouze střela Sixty, která šla těsně nad domácí branku. S přibývajícím časem se domácí zlepšili a od 20. min. převzali iniciativu. Do slibné šance se dostal Horák, ale hradecký brankář Zavřel včasným vyběhnutím nebezpečí zažehnal. Ve 35. min. si Hradec vypracoval první vyloženou šanci, když se míč po rohu Krolopa v domácí šestnáctce odrazil ke Shejbalovi, ale jeho střela z osmi metrů skončila těsně vedle pravé tyče mladoboleslavské branky. O tři minuty později na druhé straně dobře zasáhl Zavřel, který vyrazil nebezpečnou střelu Skořepy. Čtyři minuty před koncem poločasu si domácí málem dali vlastní gól, když sražený míč Živnůstky vytáhl exhradecký gólman Knobloch na roh.

Po změně stran byla hra vyrovnaná. Nadále se hrálo za deště a na těžkém terénu. V 57. min. zahrávali „votroci" trestný kop a krásná střela Sixty z pětadvaceti metrů skončila těsně nad břevnem. Poté byly rušné momenty k vidění před oběma brankami, ale obrany v čele s brankáři Knoblochem a Zavřelem pracovaly spolehlivě. O výsledku rozhodla až 85. min., kdy střídající Vobejda patičkou krásně uvolnil Shejbala, jenž se ocitl tváří v tvář před Knoblochem a přesnou střelou zajistil svému týmu nečekané vítězství.

Luděk Jelínek, trenér FC Hradec Králové: „Za špatného počasí a na těžkém terénu podali kluci velice bojovný a koncentrovaný výkon. Naše vítězství je svým způsobem šťastné, neboť na vypracované šance byl duel vyrovnaný. Ale my jsme jednu příležitost proměnili, zatímco domácí nikoliv. Závěrečné mistrovské utkání letošní sezony sehrajeme v pondělí 3. června, kdy na Bavlně hostíme od 15 hodin České Budějovice. Věřím, že se s našimi věrnými fanoušky rozloučíme nejen vítězstvím, ale také kvalitní hrou."   Jan Skalička