Ta si navlékla pátý korálek na šňůru vítězství. Středočeši tak po rezervě „votroků“ obrali o body i druhý celek z hradeckého okresu po sobě. Převýšov doplatil na neproměněné šance hlavně z první půle.

V zápase se potkala dvě mužstva, jež zdobila několikanásobná série vítězných zápasů.

Do utkání vstoupili lépe převýšovští fotbalisté, kteří zdatně zachytávali útočné snažení domácích. Velim do šance nepustili. Sami si vytvořili největší brankovou příležitost, ve 41. minutě, kdy si na Bredův přímý kop naběhl Lesák, ale brankář Václavík jeho střelu vyrazil na roh.

Velké množství slibných útočných akcí převýšovských fotbalistů však pravidelně zastavoval praporek asistenta rozhodčího.

V nastavení orazítkoval břevno Pilařovy branky Sabo střelou z 25 metrů. V prvním poločase byli svěřenci trenéra Pilného lepším mužstvem, avšak do kabin odcházeli za bezbrankového sta­vu.

Druhá půle již patřila Velimi. Hned v první minutě se musel dvakrát natahovat na střely domácích hostující brankář Pilař, při střele Snopa mu pomohla i levá tyč.

V 54. minutě vysunul Frič Brusche, který se prosadil mezi stopery a otevřel skóre. V 66. minutě skončil oblouček střídajícího Kopeckého na tyči domácí svatyně.

Velim již v těchto fázích zápasu dominovala. O chvilku později se prosadil Luboš Hruška, běžela 68. minuta.

Tento odchovanec líhně RMSK Cidlina, mířící do prvoligové Viktorie Žižkov, upravil pěknou střelou z 22 metrů na konečných 2:0.

V závěru utkání si Velim vítězství uhlídala a její vítězná série na rozdíl od převýšovké stále pokračuje.(ill)