Do kabin odcházeli za dunivého potlesku tribun, ale se svěšenými hlavami. Hradec sehrál proti Plzni fantastický zápas. Byl blízko k senzaci. K bodu, který by se jim tak hodil k záchraně. Jenže v 76. minutě o všechno přišel. Za stavu 2:2 se po hloupé chybě Malinského do míče opřel Rajtoral a obstaral favoritovi vítězství.

Jak slíbili, tak udělali. Hradec se Viktorie nelekl. Po většinu zápasu ji trápil, aktivitou a odvážně vysunutým presinkem chvílemi takřka doháněl k šílenství. Zvedl se po rychlém gólu Koláře ze 4. minuty. Kouzelnou akcí, na jejímž konci byl Bosňan Halilovič, dokázal odpovědět i na branku Vaňka z úvodu druhého poločasu.

Diváci tleskali, fotbalem se bavili. Díky Hradci. Plzeň dlouho neměla zápas pod kontrolou. Až přišla osudná 76. minuta. Soudce Emanuel Marek pustil hraniční zákrok na Čermáka, pak další na Malinského, který ale před tím, než se dostal do klinče, mohl celou situaci vyřešit jinak. Jednodušeji a účelněji. Místo, aby se hra odbývala na druhém konci hřiště, přišel centr z pravé strany a nekompromisní volej Rajtorala. A bylo po všem.

„Malina to mohl řešit jinak. Ale nezlobím se na něj," shovívavě pravil hradecký kouč Róbert Barborík. „Spíš mě mrzí, že jsme do obou poločasů nevstoupili koncentrovaně. Stále hledáme vnitřní sebevědomí. V Boleslavi jsme také utkání nerozeběhli správně."

Před začátkem jara ztráceli „votroci" na záchranu pět bodů, po dalších dvou kolech už šest. „Herní výkon je ale pro nás povzbuzením. Věřím, že každý nebude tak dobrý jako Plzeň," zadoufal Barborík.

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 2:3

Fakta – branky: 7. Čermák, 63. Halilovič – 4. D. Kolář, 51. Vaněk, 76. Rajtoral. Rozhodčí: Marek – Wilczek, Kříž. ŽK: Malinský – Petržela, Vaněk. Diváci: 4297. Poločas: 1:1.
FC Hradec Králové: Koubek 4 – Holeš 4, Rolko 8, Chleboun 9, P. Mareš 5 – Čermák 8, Černý 7 (80. Vaněček) – Halilovič 8 (88. Tito), Trubač 6, Malinský 5 (80. Vlkanova) – Dvořák 7. Trenéři: Barborík a Pilný.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik 4 – Rajtoral 9, R. Hubník 5, Procházka 5, Limberský 7 – Vaněk 7, Hrošovský 5 – Petržela 4 (67. Kovařík), D. Kolář 8 (86. Baránek), Pilař 6 – Mahmutovič 2 (74. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Hvězda zápasu

JAKUB CHLEBOUN, obránce Hradce Králové. Jeho vysoká atletická postava byla všude. Mahmutovičovi se o něm bude ještě dlouho zdát. V soubojích kraloval.

Moment zápasu

GÓL RAJTORALA. Rozhodčí Marek pustí před vápnem dva hraniční zákroky Plzeňských, Malinský hloupě ztratí míč, vzápětí do vápna letí centr, do kterého se opře Rajtoral a rozhoduje.