Vítězná generálka. Fotbalisté třetiligového Převýšova zvládli poslední přípravný duel, v němž zvítězili na půdě divizního nováčka z Ostré.
Před úvodním duelem České fotbalové ligy, který sehrají v neděli od 10.15 hodin doma s Vyšehradem, je však čeká ještě atraktivní zápas druhého kola MOL Cupu, v němž ve středu od 17 hodin přivítají prvoligovou Duklu Praha!

PŘÍPRAVA

Sportovní sdružení Ostrá – SK Převýšov 0:2 (0:0)

Branky: L. Kraják, Doležal. Převýšov: Vízek – Runkas (46. Doležal), Karal (46. Jarkovský), J. Černý, Špidlen – L. Kraják, Věchet, Zezula, Novák (46. T. Labík), Krejčík – Sedláček (46. Bastin).

„Šli jsme do utkání s cílem ho mít od začátku pod kontrolou a neinkasovat, což se povedlo. S tím tedy můžeme být spokojeni. Možná jsme si ale mohli vypracovat více šancí v prvním poločase. I tak zápas splnil to, co jsme chtěli, takže jsme spokojeni," poznamenal převýšovský lodivod Tomáš Hrabík.

MOL CUP – 2. KOLO

Hroššo, Kušnír, Hanousek, Čajič, Beauguel a další. To je jen výčet jmen prvoligové Dukly Praha. Ta se již zítra představí na převýšovském pažitu, kde se od 17 hodin odehraje zápas druhého kola MOL Cupu (Poháru Fotbalové asociace České republiky).

Převýšovští mají zkušenost s podobnými zápasy, v posledních letech se na jejich trávníku představily například týmy Slavie Praha, Znojma, Liberce či Pardubic. Veřejnost jistě nezapomněla na památný duel s pražskou Slavii, kterou Převýšov senzačně vyřadil po jednoznačném výsledku 3:0!

Dukle se vstup do letošního prvoligového ročníku moc nevydařil, po dvou kolech má na svém kontě pouhý bod, když prohrála doma s Teplicemi 0:1 a remizovala na Slovácku 2:2. Nejen proto si budou hosté chtít v poháru spravit chuť. Převýšov je však rezolutně proti a hodlá favorita minimálně pozlobit.

„Je to utkání, na které se všichni v klubu moc těšíme. Určitě budeme chtít pražskou Duklu potrápit. Nepůjdeme do zápasu s tím, že bychom ho předem prohráli. Na druhou stranu však respektujeme kvality soupeře, který hraje o dvě soutěže výš. Hráči se na utkání těší. Doufáme, že přijde náš stadion hodně diváků a v Převýšově bude k vidění pěkný fotbal. Uvidíme, jak to dopadne, třeba se nám povede něco podobného jako tehdy proti pražské Slavii," přál by si Tomáš Hrabík, trenér třetiligového Převýšova.