Dá se říct, že klub vstupuje do nové éry?
Jak se to vezme. Z pohledu tříletého angažmá v nejvyšší fotbalové lize je start v nižší soutěži samozřejmě jiný. Nicméně nejde pro hradecký fotbal o nijak neznáme prostředí. Dodávám, bohužel.

V létě došlo ke změnám nejen v hráčském kádru, ale i ve vedení (nový sportovní ředitel Róbert Barborík, přesun Ladislava Škorpila na pozici hlavního skauta). Co si od toho slibujete?
Především zlepšení komunikace mezi týmem a vedením. A samozřejmě lepší výsledky. Trenér Prokopec se zcela samozřejmě pustil do formování nového týmu. Od vedení klubu v tomto nebyl nijak omezován ani úkolován. Zda měl při výběru šťastnou ruku, se ukáže už za pár dnů při prvním zápase s Pardubicemi.

O kolik je nižší rozpočet oproti první lize?
Město, coby stoprocentní vlastník klubu, se chová stále konzistentně. Prostředky, které do klubu „pumpuje" jsou víceméně už několik let stejné, bez ohledu na to, zda hrajeme vyšší či nižší soutěž. Nebylo by snad nic horšího, než prostřednictvím finančních prostředků rozkolísávat stabilitu klubu.

Nemáte obavu, že zájem sportovních fanoušků se přesune k extraligovému hokeji a na Všesportovní stadion si najde cestu jen malý počet diváků?
K určitému odlivu diváků může dojít. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že věrného fandu hradeckých „votroků" nezlomí ani NHL, a že i nadále bude malšovický stadion při zajímavých zápasech a dobrých herních výkonech hučet jako v úle.