Proti Českým Budějovicím hrál jako z praku. Bylo ho všude plno. A pak ta akce, kdy posadil na zadek jednoho z obránců a naservíroval míč Mahmutovičovi, který ho už pouze uklidil do prázdné branky. Tady směle můžete hledat rukopis Lionella Messiho, jehož je hradecký odchovanec Václav Pilař (nar. 13. října 1988) obdivovatelem. I pro tyhle kousky jej v Plzni milují, stejně jako tomu bylo kdysi pod malšovickými lízátky, kam reprezentační šikula dorazí v neděli coby jedna z osobností aktuálního lídra Synot ligy.

V úterním zápase Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Barcelonou neproměnil Messi penaltu. Překvapilo vás, jak špatně s ní naložil?
Já to bohužel neviděl. Měl jsem jiný program.

Jen pro zajímavost. Kdyby se v neděli pískl pokutový kop  proti Hradci, šel byste na něj?
Na penaltu jsme určení  čtyři. Pokud bych nebyl faulovaný, asi bych šel.

Dovedete si představit reakci hradeckého publika?
Na to se člověk nemůže ohlížet. Hradec mám rád, vyrůstal jsem tady, ale hraju za Plzeň. Tím je to dané.

Těšíte se na neděli?
Každopádně. Navíc se podívám domů do Převýšova, což je vždycky moc fajn. Hlavně se ale samozřejmě těším na samotný zápas a věřím, že ho úspěšně zvládneme.

Co jste vůbec říkal na remízový výsledek Hradce v Mladé Boleslavi?
Docela mě to překvapilo, obzvláště, když už 2:0 prohrával. Kluci každopádně ukázali určitou sílu a charakter. Tohle se jen tak nepodaří. Navíc na hřišti silné Boleslavi.

Myslíte, že by tenhle charakter mohl ,,votroky" dovést až k záchraně?
Pořád věřím, že by se Hradec udržet mohl. Musí ale zvládat tříbodově domácí zápasy. Klukům to přeju, ale až po zápase s námi. (směje se)

Hecujete se s někým na dálku?  S řadou hráčů jste před svým odchodem v Hradci Králové působil?
V kontaktu jsem hlavně s Pavlem Dvořákem. Vždycky jsme byli kamarádi, ale teď jsme si ještě nevolali.

Vy jste převálcovali České Budějovice. Překvapila vás odevzdanost soupeře, nebo jste byli opravdu tak dobří?
Vždycky to je tak, jaký si to uděláte. Důležitý byl rychlý gól a těsně před přestávkou druhý. Mně se ale hlavně líbilo, že jsme z tempa neslevili. Hráli jsme furt dopředu a chtěli přidat další branky. Tohle je našemu mužstvu vlastní, hrajeme pořád pro diváky a ti nás odměňují skvělou kulisou.

Předvedl jste se ve velké formě. Cítil jste ji už na soustředění ve španělské Marbelle?
Soustředění bylo kvalitní, ale pro mě už bylo strašně dlouhé. Něco vám to samozřejmě dá, ale já osobně miluju, když o něco jde. Radši bych hrál jenom ostré zápasy. Proti Budějovicím jsem si to šel užít.

Plzeňské vedení uspokojí pouze titul. Jste jako tým pod velkým tlakem?
Sami víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Do Hradce jedeme výkon s Budějovicemi potvrdit. Dostihy se Spartou budou dlouhé, klopýtat nemůžeme. Věřím, že i na Všesportovním stadionu ukážeme kvalitu a zvítězíme.

Hnacím motorem je jistě i účast ve třetím předkole Ligy mistrů…
Všichni to samozřejmě nosíme v hlavách. Většina z nás tuhle soutěž zažila na vlastní kůži a rádi bychom se tam znovu prokousali. Kádr na to máme.

Vlastníte originální dres Lionella Messiho. Vyndáte ho občas ze skříně a zavzpomínáte na vzájemné duely s Barcelonou v Lize mistrů?
Mám ho samozřejmě schovaný. Jo, občas na něj mrknu.

Inspiruje vás stále tenhle fotbalový genius?
Není to jen Messi. Okoukat se dá hodně třeba i od Ronalda či Agüera.

Na závěr malinko odbočme. Spoustu lidí by jistě zajímalo, jak také zvládáte otcovské povinnosti. Máte desetiměsíčního syna Jakuba. Už jste mu koupil míč a kopačky?
On má strašně moc hraček od všech možných příbuzných. Ze srandy jsem přítelkyni říkal, že je dáme pryč a necháme mu pouze balony. Kuba je takovou mojí nabíječkou. Když přijedu z tréninku, hned se k němu hrnu. Jsme spolu všichni moc šťastní.

Komu bude jednou fandit?
(směje se) Vybere si sám, ale předpokládám, že týmu, kde bude hrát jeho táta.