V osmém kole fotbalového Hradecký Votrok okresního přeboru vedoucí Třebeš porazila Kunčice B 5:1. Dva góly domácích vstřelil Filip Vlkanova. Okresní fotbalový svaz ho za to zvolil hráčem uplynulého víkendu.

Proti týmu ze spodní poloviny tabulky se očekávalo vaše vítězství. Po bezbrankovém poločase jste rozhodli až po změně stran. Byla o přestávce v kabině bouřlivá atmosféra? S čím jste do druhé části šli?
Neřekl bych, že atmosféra byla bouřlivá. Každopádně jsme věděli, že náš výkon v prvním poločase nebyl ideální. O přestávce šlo hlavně o to, abychom se nabudili do druhé části a předvedli našim fanouškům výkon, kterého jsme schopni. Cílem bylo získat tři body, a to se podařilo.

Vstřelil jste dvě důležité branky. Jak padly?
Můj první zásah byl otevíracím gólem, padl zkraje druhého poločasu po výborné přihrávce Martina Farkaše. Naznačil jsem, že vystřelím doprava a zakončil jsem k levé tyči. Naštěstí to tam spadlo. Ke druhému gólu napomohla i teč soupeře a střela šla oproti prvnímu gólu k druhé tyči.

Čelo pořadí kanonýrů přeboru je poměrně vyrovnané. Máte chuť na trofej? Co pro to musíte udělat?
Každý individuální úspěch potěší, ale pro mě a celý tým je důležité si udržet momentální výkonnost a postoupit. Klidně budu na góly přihrávat, když nám to zařídí důležité body.

Jaké máte fotbalové cíle?
Momentálně postoupit s Třebší do I. B třídy. To, co přijde v budoucnosti, neřeším.

Kam pozvete čtenáře na fotbal?
Bylo by asi divné, kdybych čtenáře zval na jiný zápas než na náš nedělní v Klamoši, kde od 16 hodin hrajeme s Chlumcem B. Nesmím také zapomenout na naše béčko, to hraje ve stejný čas doma s Cerekvicí.

(ld)