„Celou přípravu vypadá výborně. Fyzicky je perfetkně připravený. Každý trénink maká naplno a vrací se mu to,“ řekl trenér Votroků Karel Havlíček.

Mluvil pár minut po sobotním duelu s třetiligovými Jirnami, který Hradec vyhrál vysoko 9:1, byť po poločase vedl jen o gól a nedal dvě penalty. Vlkanova se zaskvěl dvěma brankami, pěti asistencemi a jedním vybojovaným pokutovým kopem.

„Jsem spokojený,“ pronesl hráč. „Ale hrálo se asi jen do stavu 4:1, pak míň bránili a byli volnější,“ upozornil, že jeho mužstvo dokončovalo proti zlomenému sokovi.

Na Vlkanovovu pohodu má vliv také místo v sestavě, nastoupil vlastně jako druhý útočník vedle Jana Pázlera. „Post mu vyhovoval. Měl náběhy, pro soupeře byl nepříjemný,“ vypozoroval z lavičky asistent Karel Podhajský.

„U hrotu nebo pod ním se mi hraje dobře. Můžu zabíhat, mám víc balonů,“ přitakal sám Vlkanova, který na podzim naskakoval spíše na levé straně ofenzivní hradecké řady.

Druhým faktorem jeho výkonů je ztráta strachu. Na podzim byl limitován myšlenkami na těžké zranění kotníku, jímž prošel během minulého jara. „Už na to nemyslí, do všeho jde naplno,“ všiml si v posledních týdnech Havlíček.

To je dobře, Hradec bude potřebovat na jaře Vlkanovu v plné formě.

Přípravné zápasy fotbalistů

FC HRADEC KRÁLOVÉ – SK VIKTORIE JIRNY 9:1 (2:1). Branky: Branky: 27. a 51. Vlkanova, 22. Nosek, 52. Funda, 55. Pázler, 76. Janoušek, 80. a 81. Šípek, 90. Krátký – 32. Kejha. Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Černý (69. Zorvan), Kvída (60. Plašil), Nosek, Urma – Martan (60. Súkenník), Pajer, Zorvan (46. Janoušek), Funda (60. Krátký) – Vlkanova, Pázler (60. Šípek).

FK PARDUBICE – FC VIKTORIA OTROKOVICE 1:0 (1:0). Branka: 22. Prosek. Rozhodčí: Drábek – Vodrážka, Dujsík. Diváků: 50. Pardubice: Hrnčíř – Prosek (46. Blažek), Rada, Šejvl (46. Kopřiva), Čelůstka (70. Prosek) – Fousek (46. Látal), Řezníček, Jeřábek, Sokol (46. Mužík) – Černý (46. Kovář), Petráň (46. Kašiar).

Fotbalová příprava: FK Pardubice - FC Viktoria Otrokovice.
Pardubice pokračovaly vítězně, ale prosadily se jen jednou