Potkal se s bláznem a odnesl to zlomeninou krčního obratle. ADAM VLKANOVA, člen základní jedenáctky „votroků", má na čas s fotbalem utrum. 
S kamarádem z týmu se jeli na kole vykoupat, když nicnetušící Vlkanova dostal pěstí od chodce, kterého zrovna míjeli.

„Vůbec netuším, zda byl opilý nebo zfetovaný. Šel rovně, nemotal se. Jestli měl nějaký nervy a chtěl si na mně zlepšit náladu… Vážně nevím," říká šokovaný záložník, který kvůli absurdnímu zranění zůstane minimálně měsíc na marodce.

Povídejte, jak se to všechno seběhlo?
Jeli jsme s Funem (Jiřím Janouškem) na kole po cyklostezce do Předměřic a proti nám šel nějaký chlap. Když jsme kolem něho projížděli, tak se zničehonic začal napřahovat. Nevěděl jsem, co se děje, instinktivně jsem se sklonil a dostal jsem pěstí zezadu do krku. Praskl mi krční obratel, přesněji trnový výběžek.

Co bylo pak?
Dojeli jsme na písák,
 odkud mě spoluhráč Martin Nosek vzal autem rovnou do nemocnice. Nahlásil jsem to policii, ale co vím, tak zatím nikoho nenašli. 
A podle mě ani nikoho nenajdou.

Vybavíte si tvář útočníka?
Vůbec. Všechno se seběhlo hrozně rychle. Nepřišlo mi důležité se na něj dívat. Ani jeden z nás nečekal, že by se něco takového mohlo stát. Akorát vím, že to byl mohutný chlap. Jirka mi pak říkal, že byla klika, že jsem nespadl z kola. Mohl nás rozsekat daleko víc. (hořce se usměje)

Postavu rváče zrovna nemáte, asi by to nebyl rovný souboj.
To rozhodně ne. (usmívá se) Ještě vím, že jsem mu z kola nadával, ale radši jsme jeli dál. Vůbec netuším, zda byl opilý nebo zfetovaný. Šel rovně, nemotal se. Jestli měl nějaký nervy a chtěl si na mně zlepšit náladu… Vážně nevím.

Prý vás po úderu brnělo celé tělo.
Ano. Po chvíli jsem zastavil, protože mě to začalo bolet. Přijeli jsme na písák, bolest se stupňovala, tak jsme se rozhodli, že odjedu do nemocnice. Tam mi udělali rentgen, magnet, byl jsem na neurologii a výsledkem je zlomenina trnového výběžku.

Zažil jste v životě něco absurdnějšího?
Ne, nikdy. Vůbec jsme nechápali, co se stalo, co to mělo znamenat. Nikdy by mě nenapadlo, že pojedu za denního světla ve čtyři 
hodiny na kole a někdo mě třískne.

Budete si teď dávat na kole větší pozor?
Asi jo, ale stejně nevím, jak bych tomu mohl zabránit. Když se někdo takový najde, těžko s tím něco uděláte. Člověk může být jen rád, že ten chlap neměl kudlu. Mohlo se stát něco mnohem horšího. Kousek 
za námi jeli dva tak desetiletí kluci. Když si vezmu, 
že mohl napadnout je… Zlatě takhle.

Jaké jsou předpovědi doktorů?
Dva až tři týdny budu nosit krční límec. Doktoři mě upozorňovali, že to může bolet třeba i rok. Pak jde jen o to, zda bolest dokážu přetrpět, abych neuhýbal 
v soubojích. Nyní mám naordinovaný úplný klid, ale co nejdříve bych chtěl začít něco dělat.

Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí ePojistovna.cz liga. Hradec čeká důležitý zápas s Příbramí a vy u toho nebudete. Jak to snášíte?
Špatně. Kdybych aspoň ke zranění přišel při fotbale, nebo to byla moje blbost, srovnával bych se s tím lépe. Hrál jsem v základu, 
v posledním utkání proti Mladé Boleslavi jsem se konečně cítil dobře a teď přijde tohle. Zase se budu muset pracně dostávat do základu, je to nepříjemné. Asi mě nahradí Dan Trubač nebo Filip Zorvan. Klukům přeju, aby se jim dařilo.

Hradec má v tabulce po pěti kolech šest bodů. Berete je?
Myslím, že s dvěma výhrami musíme být celkem spokojení. Kdyby nám to někdo řekl před sezonou, nikdo by si nestěžoval. 
Některé celky jsou na tom mnohem hůř.

Se sebou jste spokojený?
Byly lepší i špatné zápasy. Třeba proti Jablonci jsem byl s vlastním výkonem hodně nespokojený. Na Dukle to také nebylo nic moc. Ale třeba na Bohemce, nebo hlavně naposledy proti Mladé Boleslavi jsem se cítil velmi dobře. Na ligu si musím ještě zvyknout.

Na co nejvíce?
Hlavně potřebuju být lepší v osobních soubojích. Z druhé strany konkrétně proti Jablonci jsem to měl těžké. Hodně míčů jsme nakopávali, podstupoval jsem vzdušné souboje a proti bekům jako Pernica nebo Beneš jsem moc šancí neměl. Když jsem se pak díval na statistiky, tak většinu soubojů jsem s nimi svedl ve vzduchu. Ale tím můj výkon neomlouvám. Nedařilo se mi celkově.