„Za sebe bych volil Karla Poborského, jelikož na FAČR již několik let pracuje, odvedl s týmem lidí skvělou práci na mnohých projektech pro mládež a co mám za info, na dalších se pilně pracuje. Proto bych ho nechal dále pokračovat v rozdělané práci a rozvoji českého fotbalu, i s přihlédnutím k chybám jeho přímých nadřízených v nedávné minulosti, ze kterých se i on sám může poučit. Pan Fousek je určitě chytrý člověk a schopný manažer, ale o českém fotbale spíše jen mluvil, než aby se jeho slova opírala o skutečné činy, na kterých může stavět svoji kandidaturu,“ říká Patrik Hořeňovský, šéf Slavie Hradec Králové, jejíž A tým patří ke stálicím krajského přeboru Královéhradeckého kraje.

Blízko účasti u voleb nejvyššího muže FAČR byli také oba podkrkonošští účastníci Fortuna Divize C. Jak MFK Trutnov, tak TJ Dvůr Králové nad Labem se ale volebního práva nakonec nedočkaly. Vybrány byly jiné kluby.

Přesto Deník názor nejvyšších mužů obou oddílů získal a shodu u dvou odvěkých rivalů nečekejte. Alespoň tedy ne u prezidenta fotbalového klubu TJ Dvůr Králové nad Labem Georgiose Karadzose a předsedy MFK Trutnov Zdeňka Matěny.

„Pokud bych se měl rozhodovat sám za sebe, volil bych Petra Fouska,“ prozradil Deníku bez váhání Matěna.

Jeho protějška Karadzose před volbami více zaujal bývalý reprezentant a vicemistr Evropy Poborský.

„Nepřijde mi, že by měl být Petr Fousek zárukou velkých změn. Karel Poborský by se mi na místě předsedy svazu líbil víc,“ řekl.

Ať už se oba podkrkonošští rivalové k blížícím se volbám staví jakkoliv, na jejich názorech pro tentokrát záležet nebude. Hlasovací právo totiž nezískali.