I. liga U19: FC Hradec – Most 0:3 (0:1). Branky: 15. Tureček, 63. Bohó, 70. Chábera. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Hradec: Mačí – Václavek, P. Drozd, D. Drozd, Šejvl (81. Zdržálek) – Zorvan, Heger (46. Hlavsa), Breda – Kraják, Zbudil (71. Korčák), Fenz.

Bylo to další zklamání. Svěřenci trenéra Frimmela si proti Mostu nevytvořili žádnou vyloženou šanci a třikrát inkasovali. Hosté byli přesnější v kombinaci, důraznější, zodpovědně bránili a dokázali své příležitosti proměnit. Využili hned první v 15. min., kdy po centru zprava prošel míč k volnému Turečkovi, jenž nedal Mačímu šanci – 0:1.

Hradec mohl odpovědět o pět minut později, kdy po trestném kopu Šejvla pálil nebezpečně Zorvan, ale jeho křížná střela skončila vedle levé tyče. O chvíli později se vyznamenal hostující gólman Schwancenberg, který včasným vyběhnutím zabránil skórovat Zbudilovi. Severočeši byli ale i v dalších minutách první půle aktivnější a Mačí ve dvou případech spoluhráče podržel. Nejprve vyrazil střelu Vávry a ve 42. min. Bohó pálil z 20 m, ale strážce hradecké svatyně vytěsnil míč na roh.

Po přestávce „votroci" přidali, měli častěji míč na kopačkách, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Naopak museli vypít kalich hořkosti až do dna. V 63. min. se na hranici velkého vápna nechal obejít hradecký stoper a Bohó parádní střelou upravil na 0:2. Účet uzavřel střídající Chábera, když opět po nedůrazu v hradecké šestnáctce měl příliš snadnou úlohu – 0:3.

Václav Pišta, asistent trenéra FC Hradec: „Po vysoké prohře ve Zlíně jsme chtěli doma naplno bodovat, což se nepodařilo, čímž jsme přišli o neporazitelnost na Bavlně. Soupeř pozorně bránil a trestal naše až školácké chyby v defenzivě. Obraz naší hry je stále stejný. Máme častěji míč na kopačkách, ale bez gólového vyjádření. V útočné fázi jsme impotentní. Náš výkon byl frustrující, chaotický a opět velkým zklamáním. V sobotu cestujeme k dalšímu utkání do Olomouce (začátek je v 11 hodin)."   (js)