Hosté rozhodli o svém překvapivém vítězství už v úvodní čtvrthodině. V dalším průběhu měli domácí převahu, ale střelecky se prosadit nedokázali.

I. LIGA U19

FC Hradec Králové – FC Hlučín 0:2 (0:2). Branky: 7. Skwarszek, 11. Pezzotti. Rozhodčí: Orel. ŽK: 1:4. Diváci: 80. FC Hradec: Zavřel – Hegr (69. Kovář), Krčál, Holeš, Vejchoda (39. Hloušek) – Kafka (46. Zezula), Novotný (62. Krátký), Mariottiti, Jukl (82. Hannich), Kratochvíl – Petráček.

Fotbalisté Hlučína vstoupili do zápasu bez bázně a hany. V 7. min. zahrával Váňa roh, na jeho centr si naběhl Skwarszek a přesnou hlavičkou otevřel skóre – 0:1. O čtyři minuty později založili hosté rychlý protiútok po pravé straně, ve vápně se nejlépe zorientoval Pezzotti a zamířil přesně k pravé tyči Zavřelovy branky – 0:2.

„Votroci“ se poté nadechli k náporu. V 18. min. se hostující gólman Jurák zapotil při nebezpečné střele Jukla, následně zmařil pokus Mariottitiho. Ve 29. min. byl v šestnáctce Hlučína pořádný závar, ale ani tentokrát gól nepadl. O tři minuty později hlavičkoval ve vyložené šanci Petráček, ale přestřelil. Poté v koncovce neuspěl ani Holeš. Deset minut před přestávkou mohl z brejku skóre zvýšit hostující Chraš, ale brankář Zavřel stačil jeho střelu nohou vyrazit.

Po změně stran se hrálo jen na jednu branku. „Votroci“ svého soupeře doslova sevřeli na jeho polovině. Pokusy Krátkého, Krčála, Petráčka a Mariottitiho však v síti Jihomoravanů neskončily. Velkou zásluhu na tom měl brankář Jurák, který své spoluhráče několikrát výrazně podržel. Vyznamenal se i v 90. min., kdy s velkým štěstím vyrazil střelu Holeše na roh.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „Zápas jsme si prohráli sami v úvodních patnácti minutách. Nebyli jsme důslední v obranné fázi a soupeř nás dvakrát potrestal. Za stavu 0:2 bylo těžké utkání otáčet, i když jsme si šance vypracovali a alespoň dvě branky měli dát. Bohužel o výsledku se tentokrát rozhodlo v šestnáctkách a tam jsme byli horší než soupeř."