V pátém kole nejvyšší dorostenecké soutěže zajížděli fotbalisté FC Hradec Králové do Zlína. I když měli po celý zápas více ze hry, domů se vrátili bez jediného bodu. Naopak „ševci" vytěžili z minima maximum.

I. liga dorostu U19:
FC Fastav Zlín – FC Hradec Králové 3:0 (0:0). Hradec: Mačí – D. Drozd (78. Pluhovský), Vocel, P. Drozd, Kratochvíl – Hannich, Vobejda, Sixta (67. Vágner) – Bláha (70. Heger), Langr, Kraják (58. Šnejdr).

Už v první minutě po chybě domácího gólmana Švece mohl otevřít skóre Kraják, ale jeho střelu odvrátili zadáci Fastavu na roh. Po jeho zahrání se neujal pokus Hannicha z hranice velkého vápna. Ve 3. minutě pěknou kombinační akci zakončil Sixta, ale domácí gólman byl na místě.

Aktivita „votroků" pokračovala i v dalších minutách, ale kýžený gól stále nepřicházel. Ve 29. minutě Sixta přesnou přihrávkou našel Krajáka, jeho střelu domácí odvrátili na roh. Hradecký útočník měl o čtyři minuty později další příležitost, avšak opět se skóre nezměnilo.

Největší šance „votroků" v prvním dějství přišla ve 43. minutě, kdy po rohu Kratochvíla hlavičkoval osamocený Vocel těsně vedle domácí branky. Tescoma hrozila pouze z rohových kopů, jinak na Mačího branku nevyslala ani jednu přímou střelu.

Vstup do druhé půle vyšel domácím, neboť ve 47. minutě po chybě hradecké obrany se střelou z hranice velkého vápna prosadil Blanař – 1:0. „Votroci" zvýšili obrátky a v 52. minutě byli blízko vyrovnání. Po dobře zahraném rohovém kopu se k odraženému míči dostal Kratochvíl, jehož parádní střelu k tyči domácí gólman reflexivně vyrazil.

V době největšího náporu však přišla další hrubá chyba v defenzivě a bylo to 2:0. Deset minut před koncem dalekonosnou střelu Kratochvíla vyrazil brankář Švec a právě on měl největší zásluhu na tom, že tři body zůstaly ve Zlíně. V závěru už hráli svěřenci trenéra Frimmela vabank a v 89. minutě po rychlém brejku Fastavu znovu inkasovali – 3:0.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec Králové: „Utkání se mi vůbec nehodnotí lehce. Hráči Zlína nám udělili lekci z produktivity. I když jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, tak se nám bohužel skórovat nepodařilo. Naopak po našich individuálních chybách měli domácí v zakončení více štěstí. Nyní se již musíme soustředit na následující zápas, který sehrajeme v sobotu, kdy od 12 hodin na Bavlně přivítáme fotbalisty Hlučína."   Jan Skalička