A teď konkrétně. Co například obnáší jedna z dopoledních dávek? Táhlý kopec u hotelu Vega se jeví jako ideální místo pro kondiční zátěž. Asistent Michal Šmarda na zasněžené stráni za dozoru hlavního kouče Oldřicha Machaly poctivě krokuje vzdálenosti mezi kužely. Hráče čekají po důkladném rozcvičení třiceti, padesáti, sedmdesáti a stometrové úseky namáhavého stoupání. Kolikrát? Osmkrát. Každá série zahrnuje všechny zmiňované vzdálenosti.

Odpolední fáze má také své kouzlo. Ač jsou hráči na hřišti, do zpěvu jim rozhodně není. Zasněžené Wembley, jak „votroci“ místní přírodní plácek pokřtili, skýtá mnoho možností fyzických útrap.

Za mocného hecování se jede od první minuty naplno. Fotbalisté jsou rozdělení na dvě party, hraje se čtyři na čtyři a góly se sčítají. K vidění jsou pěkné akce i ostré souboje. Ani jeden z týmů nehodlá prohrát. Jde o hodně. Třeba v neděli museli poražení odnést vítěze až do hotelové recepce.

V posilovně, která zahrnuje i nepříliš oblíbené cviky s medicinbaly a švihadly, už hráči pomalu melou z posledních sil. Večerní oblíbená regenerace se blíží. Na řadu přicházejí masáže, uvolnění v bázenu či vířivce. Před desátou hodinou se zmožení „votroci“ trousí na pokoje.

Jistým zpestřením namáhavých dní bude pro hradecké fotbalisty dnešní (21. ledna 2009) odpolední duel s prvoligovou Tescomou Zlín, který začne ve 14.30 hodin.