V historii samostatné české ligy nedokázali hradečtí fotbalisté přivézt z Letné ještě ani bod a nic na tom nezměnil ani včerejší zápas.

Sparta zásluhou přesné trefy albánského útočníka Bekima Balaje doklopýtala k třem bodům. „Votroci" měli nejblíže ke gólu po hlavičkách Šislera, ale s oběma si poradil pozorný Vaclík. Hradec tak po šesti kolech stále čeká na první ligové vítězství…

Možná poslední zápas na Letné odehrál v sedmatřiceti letech hradecký kapitán Milan Fukal, ale vítězná derniéra to nebyla. Šéf defenzivy „votroků" nic nepokazil, burcoval své mladší parťáky, po faulu na Balaje obdržel žlutou kartu a po posledním hvizdu odešel se sklopenou hlavou. Zase nic. Už pošesté.

Sparta bez Kweukeho v sestavě sice měla převahu, ale kvůli nepřesnostem její kombinace většinou končily maximálně u vápna.

Hradec se sice tolik do útoku nedostával, o to nebezpečnější ale jeho protiútoky byly. Nejprve Harba nepřesnou přihrávkou pokazil brejk čtyř na tři, následně se po přetaženém centru objevil u zadní tyče zcela osamocený Šisler, ale gólman Vaclík jeho hlavičku parádně zneškodnil.

Až s blížícím se poločasem začala Sparta přidávat na obrátkách. A v 39. minutě udeřilo. Po  rohu zůstala Sparta v útoku a centr na zadní tyč dorazil do sítě Balaj.

Hradec mohl rychle odpovědět, ale další Šislerovu nadějnou hlavičku znovu zneškodnil Vaclík. Sparta navíc přišla o kapitána a tvůrce hry Matějovského, který si zřejmě znovu poranil kotník, s nímž má od úvodu sezony problémy, a byl ze hřiště odnesen na nosítkách.

Obrana Sparty nebyla nejjistější a pět minut po změně stran se ocitl sám na penaltě Strnad, ale nedal.

Oběma týmům se pak příliš nedařila přechodová fáze, a tak se do nadějnějšího zakončení dostal jen střídající Krejčí, který po rohu hlavičkoval vedle. Hradec bojoval o vyrovnání, jenže ze série rohů a centrů do vápna vytěžil jen nebezpečnou střelu Zeleného.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0

Fakta – branky: 39. Balaj. Rozhodčí: Jílek – Marek, Štěrba. ŽK: 0:2 (Šisler, Fukal). Diváci: 9631. Poločas: 1:0.
AC Sparta Praha: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič – Skalák (60. Krejčí), Matějovský (45.+1 Holek), Pavelka, Přikryl – Kadlec, Balaj (77. Kweuke). Trenér: Lavička.
FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Strnad (70. Janoušek), Šisler – Holeš (74. Dvořák), Harba, Zelený (89. Voltr) – Uškovič. Trenér: Plíšek.

Hvězda zápasu

Útočník Sparty BEKIM BALAJ. Albánec ve Spartě? Kde kdo si klepal na čelo, ale útočník dokazuje, že střelecké geny má v sobě pevně zakotvené. Hradci vstřelil svůj druhý gól v lize.

Moment zápasu

HLAVIČKY ŠISLERA. Dvakrát hradecký středopolař ohrožoval sparťanskou branku ze vzduchu. V první půli se vyznamenal Vaclík, té druhé chyběl větší důraz a přesnost.