V pondělí absolvují fyzické testy na fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, zítra se sejdou na stadionu v Malšovicích a začnou se chystat na jarní část první ligy.Do ní vstoupí jako dvanáctý celek tabulky s jasným úkolem – jsou nováčeka chtějí se zachránit.

K tomu by mohly přispět i nové tváře. S týmem začne už oficiálně trénovat zkušený záložník (a exhradečák) Tomáš Jirsák a na testy přichází stoper z Kamerunu, který prošel mládežnickými reprezentacemi.

Případné odchody jsou tabu, i když zájem o hráče rozhodně nechybí. Mluví se možném odchodu Tomáše Holeše (Liberec) či Tomáše Malinského (Plzeň).

„Žádnou konkrétní nabídku jsme zatím nezaznamenali," řekl na začátku svátků pro klubový web sportovní manažer Pavel Krmaš.

Jistotou je zatím fakt, že na hostování bude poslán mladík Jan Vobejda. Ve čtvrtek oslaví dvaadvacáté narozeniny a klub chce, aby byl více vytížen. Na podzim odehrál v nejvyšší soutěži pouze jedno utkání, pomohl k výhře v Teplicích.

„Pak nás opustí, opět v rámci hostování, ještě jedno jméno," dodal Krmaš. Tým absolvuje během přípravy Tipsport ligu, kterou před dvěma lety ovládl. Zápasy odehraje v Praze na Vyšehradě. Po měsíci, jež zakončí opětovné fyzické testy, odjede na herní soustředění do Chorvatska.

„V úvahu přicházelo Turecko nebo právě Chorvatsko, Slovinsko. Turecko jsme se dohodli, že z bezpečnostních důvodů nebudeme absolvovat. Doufáme, žev Umagu budou ideální podmínky. Chceme trénovat na přírodní trávě," prohlásil Krmaš.

Zimní příprava FC Hradec Králové:

2. ledna: zahájení přípravy, testy FTVS Praha
7. ledna: Hradec Králové – Bohemians 1905 (Tipsport liga, hř. Vyšehrad) 11.00
14. ledna: Hradec Králové – Příbram (Tipsport liga, hř. Vyšehrad) 11.00
21. ledna: Hradec Králové – Táborsko (Tipsport liga, hř. Vyšehrad) 13.00
25. ledna: Hradec Králové – Prostějov (hř. UMT Malšovický stadion) 10.00
28. a 29. ledna: zápasy o umístění v Tipsport lize
31. ledna: testy FTVS Praha
2. - 10. února: soustředění v chorvatském Umagu
4. února: Hradec Králové – Vojvodina Novi Sad (hř. Umag) 11.00
9. února: Hradec Králové – NK Celje (hř. Umag) 11.00