Bude to zajímavý souboj. Boleslav se v úvodu sezony s Hradcem dělila o stadion. „Bereme pohár zodpovědně, pokusíme se postoupit. Hrajeme v Boleslavi, kde to byl pro nás donedávna azyl, proto to bude pikantní," řekl sportovní ředitel Hradce Králové Pavel Krmaš.

Fotbalisté Sparty se  představí ve Zlíně. Potkají se tak třetí a čtvrtý tým aktuální ligové tabulky. Slavii čeká doma Litoměřicko, Plzeň pojede do Opavy.

Osmifinále MOL Cupu
Los: Bohemians Praha 1905 - Králův Dvůr, Zbrojovka Brno - Jihlava, Zlín - Sparta Praha, Karviná - Dukla Praha, Slavia Praha - Litoměřicko, Mladá Boleslav - Hradec Králové, Opava - Plzeň, Táborsko - Liberec.

Oba hlavní favority Spartu a Plzeň tak čeká cesta na hřiště soupeře. Letenští ve Zlíně před měsícem remizovali 1:1 v lize. „Dá se říci, že je to nejtěžší soupeř z nenasazených celků. Navíc je to pro nás další cesta ven, což je při našem programu a současném stavu kádru další složitý krok," řekl ředitel Sparty Adam Kotalík.

I proto bude Sparta jednat se Zlínem o pozdějším termínu (oficiální hrací termín je 26. října). Naopak Plzeň je připravená dodržet program, přestože ji tento týden čekají náročné zápasy s Giurgiu v Evropské lize a domácí šlágr právě se Spartou. „Program je nabitý, ale máme kádr tak široký, abychom to zvládli. Řekli jsme si, že ať los dopadne jakkoli, tak budeme hrát ve stanovený termín," prohlásil vedoucí sportovního úseku Plzně František Mysliveček.

Pro Plzeň je los o to nepříjemnější, že musí jet do 440 km vzdálené Opavy. V předchozím kole přitom jeli do podobně vzdáleného Hlučína. „Je to nepříjemné, ale musíme si s tím poradit," dodal Mysliveček.