Výsledkem nečekané lapálie je odložení dvou následujících zápasů - středečního 3. kola MOL Cupu proti Bohemians Praha 1905 a nedělního duelu Fotbalové národní ligy, který měli „votroci" sehrát na svém stadionu proti Varnsdorfu.

Stalo se tak na příkaz Krajské hygienické stanice, která vzniklou situaci vyhodnotila jako epidemii.

Výherci vstupenek na pohár s 'klokany'
Hradec Králové - Soutěž Deníku o deset vstupenek na utkání 3. kola MOL Cupu mezi Hradcem Králové a Bohemians Praha 1905 zná své výherce. Utkání se mělo původně hrát ve středu, ale vzhledem ke zdravotním problémům v celku „votroků" je zápas odložen. O náhradním termínu se bude teprve jednat.
Správná odpověď  na anketní otázku byla za „b".  Na jaře se v domácím prvoligovém zápase s Bohemians jako jediný trefil David Vaněček a rozhodl o těsném vítězství 1:0.
Výherci: Jan Vacek, Michal Luňák, Věra Pázlerová, Věra Šedivá, Karel Barták, Michal Ročák, Martin Čížek, Ivana Šlechtová, Silvie Mottlová, Petr Josífek.
Vstupenky jsou k vyzvednutí od úterního dne do pátku na recepci Vydavatelského domu Deníku v Hradci Králové.

„Dnes (v pondělí) jsem měl na tréninku jen čtrnáct hráčů. Mužstvo navíc opustil Vlkanova. Je klidně možné, že se viróza ještě bude šířit, proto došlo ke zrušení zápasů," vysvětlil aktuální stav trenér Bohuslav Pilný.

Střevní potíže o víkendu postupně postihly čtveřici hráčů základní sestavy – Pavla Černého, Pavla Krmaše, Martina Noska a Davida Vaněčka. K nim se přidal včera Adam Vlkanova.

„Není to nic příjemného. Třeba Vaňous zhubl už pět kilo," kroutí hlavou Pilný. „Dalším nemocným je David Petrus, ale ten má „jen" klasickou chřipku."

V Hradci společně s lékaři usilovně shánějí zdroj nákazy. Mužstvo bylo ve středu na předzápasovém soustředění před utkáním ve Znojmě. Před ním bylo na týmovém obědě. „Cílíme tam, ale zatím se přesně neví, co problémy způsobilo. Všechno se spustilo po návratu ze Znojma. Nakažený je i doktor. Realizační tým? Ne, my nejsme z cukru," rozesmál se hradecký kouč.

Náhradní termíny odložených utkání zatím nejsou známé. Příští sobotu by Hradec měl nastoupit v rámci 8. kola Fotbalové národní ligy na trávníku Vlašimi.