Jejich hru zatím srážejí chyby jednotlivců. Takový obrázek nabídlo i středeční utkání s Čáslaví ve Lhotě pod Libčany. „Votroci“ nad druholigovým týmem zvítězili 1:0, ale v závěru po změnách v sestavě umožnili protivníkovi několik šancí.

„Vzhledem k lize nám toho zápas moc neukázal. Ale jednoznačně vidíme, že s takovými individuálními chybami bychom v lize těžko mohli získávat body. Ve zbývajících dnech se na to musíme zaměřit a podstatně se zlepšit,“ poznamenal kouč Václav Kotal.

Jeho mužstvo čeká už jen v neděli od 17 hodin generálka s FK Bohemians Praha na Všesportovním stadionu a za týden již ostrý domácí ligový start proti Viktorii Žižkov.

Kdo by mohl být v základní sestavě? Podle středečního duelu soudě by stěžejními hráči pro ligové boje měli být Jakub Chleboun, Roman Fischer a Vojtěch Štěpán. Prvně jmenovaný vyčníval v defenzivě a navíc po hodině hry vstřelil rozhodující gól. Zbývající dvojice ještě ve spolupráci s hrotovým útočníkem Pavlem Dvořákem táhla většinu akcí a jejich rychlost činila soupeři problémy.

V ligových bojích by se k nim měl, co se ofenzivy týče, přidat i tvořivý záložník Filip Klapka, jehož ve středu do hry nepustily problémy se zády.
Do základu by se měl vejít i Pavel Černý a opora minulé sezony Jiří Poděbradský.

Ve Lhotě svým pohybem a dravostí zaujal mladíček Tomáš Malinský, jenž v létě přišel z Chrudimi. Potřebuje však sbírat herní zkušenosti a více se sehrát s týmem.

V defenzivě to z pohledu „votroků“ občas zaskřípalo. Obranná trojice nastoupila ve složení Hochmeister, Chleboun, Fukal, což by mohlo být i eventuální složení pro ligu.

O místo se uchází i loňský objev, osmnáctiletý Zelený, v úvahu dále případá Pávek. Bývalý reprezentant Milan Fukal ve středu sehrál v černobílém dresu teprve druhý zápas. Na postu levého stopera prokázal kvalitu ve vzdušných soubojích, ale je potřeba skloubit souhru se spoluhráči. „V prvním poločase jsme hráli trochu na riziko, protože soupeř nastoupil se třemi útočníky. My jsme hráli na tři obránce, na čtveřici je měl doplňovat Zelený, ale to se nám moc nedařilo. Čáslavi jsme nechávali příliš mnoho prostoru,“ hodnotil výkon Kotal.

„Po změně stran a po vystřídání už byla součinnost čtyřky lepší. Změnilo se to až v závěru, kdy jsme provedli další střídání. Zbytečně jsme ztráceli míče a dovolili jsme soupeři, aby si vytvořil šance. Nebýt zákroků Ottmara a neschopnosti čáslavských útočníků, asi by utkání skončilo jiným výsledkem,“ přiznal kouč.

Nejvíce otazníků přináší situace mezi hradeckými gólmany. Jednička Jiří Lindr od závěru června stále léčí natržený zadní stehenní sval, dvojka Tomáš Koubek je s reprezentační devatenáctkou na mistrovství Evropy v Rumunsku. Pokud by český výběr pronikl do finále, bude Koubek k dispozici až po úvodním ligovém kole.

V úvodu přípravy dostal v brance šanci také Ondřej Volšík, nepřesvědčil, a tak proti Čáslavi chytal Radim Ottmar. Sedmadvacetiletý gól〜man dříve v Hradci působil; prošel dorosteneckými týmy, následně třetiligovou rezervou a krátce se mihl i v tehdy druholigovém áčku. Ovšem pak zmizel do Týniště a uplynulé dva roky strávil v divizní Nové Pace.

„Máme kvalitní brankářskou dvojici Lindr – Koubek, s níž počítáme. Bohužel jeden je zraněný a druhý s reprezentací. Záleží především na tom, jak bude probíhat léčba Lindra,“ uvedl Václav Kotal s tím, že Ottmar je v roli trojky a proti Čáslavi pouze zaskočil za absentující gólmany.

Příchod dalšího brankáře nebo hráče do pole
zatím není aktuální. „Musíme to vyhodnotit. Uvidíme, jak se vyvine situace v kádrech jiných ligových týmů.

Zatím pracujeme s hráči, které máme. Ale znovu opakuji: Musíme se zlepšit hlavně v obranné fázi,“ zdůraznil Václav Kotal.