Ve středu se rozhodne o tom, jestli fotbalisté Hradce Králové mohou dál živit naději na obhajobu prvenství v Tipsport lize. „Votroci" dopoledne musejí porazit Mladou Boleslav. Pokud se jim to nepovede, jejich šance zhasne a do závěrečného finálového turnaje postoupí Středočeši. Utkání začíná na boleslavské umělé trávě v 11 hodin.

Karty jsou rozdány jasně, Mladá Boleslav vede tabulku skupiny B s plným počtem bodů, rozstřílela Pardubice (6:0) a porazila Varnsdorf (1:0). Hradečtí jsou druzí, na kontě mají tři body za výhru nad Pardubicemi (4:2) a k dobru následný sobotní zápas s Varnsdorfem.

Už před začátkem zimní ligy hradecký trenér Bohuslav Pilný hlásil, že zápasy bere jako přípravu. A to se nemění.

„Bylo by hezké, kdybychom zopakovali to, co se nám povedlo loni, ale stále to bereme jako přípravu na jarní část. Příležitost tedy dostanou všichni hráči. Nebudeme se  ohlížet na to, že se jedná o zápas, který může rozhodnout o postupujícím ze skupiny," uvedl Pilný.

Duel s předním prvoligovým celkem ovšem vítá. „Pro nás je to výborná příprava. Soupeř má obrovsky kvalitní mužstvo. Budeme se snažit dopadnout líp než Pardubice, o dost líp," připomněl Bohuslav Pilný debakl 0:6, který východočeský rival utrpěl v pátečním zahajovacím zápase Tipsport ligy. V boleslavském dresu řádil především Jiří Skalák, autor dvou branek, jednou se střelecky prosadil a aktivitou hýřil i bývalý reprezentant Milan Baroš.

Hradci budou dnes ze zdravotních důvodů chybět obránci  Tomáš Holeš s Jiřím Bederkou a záložníci Lukáš Kraják s Danielem Trubačem. Naopak poprvé nastoupí makedonský záložník Filip Timov, který v tomto týdnu přišel na testy.