1. HFK Olomouc – FC Hradec Králové 1:8 (0:4)

Branky: 51. Tilkeridis – 6., 31. a 58. Žondra, 25. a 42. Pázler, 70. Shejbal, 76. Šípek, 84. Černý. Rozhodčí: Slabý – Dresler, Caletka. ŽK: 72. Tilkeridis. Diváci: 223.

1. HFK Olomouc: Mucha (46. Kubica) – Seibert, Drmola, Řehák, Plesník, Karčmář – Starý, Horka (46. Spurný), Banasik, Hornich – Dabić (46. Tilkeridis). Trenér: Roman Sedláček. Hradce Králové: Vízek – Pajer, Bederka, Čech, Knejzlík – Šípek, Černý, Zorvan (67. Súkenník), Shejbal, - Pázler (46. Jukl), Žondra (72. Patrick).Trenér: Karel Havlíček.

Že se Hanáci po šesti porážkách v řadě ve třetí lize zřejmě neodrazí ke světlejším zítřkům v pohárovém zápase bylo jasné už před koncem první půle. Ve vápně Holice řádilo útočné duo Hradce Žondra – Pázler, oba forvardi si připsali po dvou gólech. „V prvním poločase jsme ukázali hezkou hru, začátek druhé půle se nám moc nepovedl,“ mínil hostující lodivod Karel Havlíček.

Právě pět minut po pauze se domácím podařilo kosmeticky upravit skóre, když se prosadil střídající Nikolas Tilkeridis. Kouč Sedláček střídal o přestávce hned trojici hráčů. Hřiště opustil gólman Mucha i kapitán Horka a také nový útočník Milorad Dabić, který tým doplnil z Vyškova. Další posila z Otrokovic dvacetiletý Aleš Starý z Otrokovic absolvovala celý zápas. Ve zmaru celého mančaftu, který pokračoval mimo krátký úsek z úvodu druhého poločasu, se však nové akvizice příliš ukázat nemohly. „Chtěli jsme to trošku oživit, myslím, že nám pomůžou pracovitostí. Jsou rychlí, nebojí se. Bude záležet na tom, jak je mužstvo přijme a jak se to strhne.

Vyhodnotíme si to. Ale hlavně odchovanci proti Hradci ukázali, že chtějí bojovat,“ upozornil na jedno z mála pozitiv středečního duelu kouč HFK Sedláček a dodal: „Je zajímavé, že jsme tam dali kluky z béčka, kteří se snažili a bojovali. Kvalitu jako soupeř neměli, ale bylo to lepší než ambiciózní borci, kteří by chtěli hrát ligu a neví, jak na to,“ prozradila hráčská legenda Sigmy Olomouc. 

Ve druhém poločase sice Holice na chvilku ožila, pak se ale opět probrali i hosté a čtyřikrát lovil ze sítě míč i Muchův náhradník Kubica. Hattrick zkompletoval za šedesát minut bývalý hráč HFK Libor Žondra, vysoký forvard dal domácí obraně pořádně zabrat.

„Liborovi jsme to přáli, věděli jsme, že se na něj přijedou podívat i kamarádi z Pivína. Jsem rád, že se mu to povedlo, pak už kluky asi trochu šetřil a nechodil tolik do soubojů,“ pousmál se kouč Hradce Havlíček.

Po třech nadstandardních zápasech začátku sezony se situace na olomouckém předměstí otočila o 180 stupňů. „Já nevím, co se stalo. Hráčům do hlavy nevidím. Bylo tady pár přestupků, za které byli hráči potrestaní. Říkají, že by chtěli hrát ligu a na hřišti pak ukazují, že nechtějí hrát ani za Holici, natož ligu. Tohle jsem nezažil jako hráč ani jako trenér. Nechápu to,“ marně hledal příčiny trápení svého celku trenér Sedláček. „Potřebujeme v sobotu vyhrát. Doufám, že si hráči uvědomí, že skončila sranda a že všechno je na nich. Trošku s tím zacvičíme, někdy hráči odejdou,“ uzavřel Sedláček.