„Všechny přítomné děti se fotbalu věnují aktivně v různých královéhradeckých klubech," prozradila na žáky zástupkyně ředitele školy Dana Půhoná.

Hodinového setkání se z hráčů zúčastnili Tomášové Koubek a Holeš, Petr Mareš a Aleš Čermák.

Nutno podotknout, že se i tentokrát jednalo o velice příjemných šedesát minut. Po úvodním představení ze strany fotbalistů se na ně hned sesypala smršť otázek.

Určitě nebyla nouze o dotazy na fotbalový vzor, oblíbený klub či dokonce nejzamilovanější zvíře. A tak se děti dozvěděly, že hráči mají nejraději psy a všichni mají alespoň jednoho čtyřnohého přítele doma. Až na Tomáše Holeše, který na prozradil, že jeho zvířecím kamarádem je kocour Bruno.

Děti přišly na setkání vyzbrojeny tričky a šálami v barvách klubu. Adélka, děvče ze 4. třídy, prvoligovým hráčům dokonce namalovala obrázek, který jim v průběhu besedy věnovala a vysekla poklonu Aleši Čermákovi se slovy: „Jsi fakt dobrej".

Setkání bylo velice příjemné. Děti projevily velký zájem o hradecký fotbal a již nyní se všechny mohou těšit na další prvoligové utkání proti Bohemians 1905, na které je „votroci" pozvali. Při příležitosti besedy totiž každému přítomnému žákovi věnovali vstupenku.

„Setkání bylo fajn. Kdyby besedu paní učitelka neukončila, sedíme tam ještě dlouho, neboť dotazů byla spousta. Je to hrozně milé, když vidíme, jak se děti o fotbal zajímají a co všechno o nás vědí," usmíval se gólman hradeckého mužstva Tomáš Koubek.   (fc)