Pro letošní rok už je na hřištích dobojováno, body jsou rozdány a všichni se těší na jarní část Fotbalové národní ligy. Nicméně v životě neprobíhají boje jen na stadionech, kde jde víceméně o zábavu a potěšení ze hry. Tohle si kabina „votroků" dobře uvědomuje a hráči FC Hradec se každoročně účastní mnoha charitativních akcí, například darování krve nebo věnování finanční částky na dobrou věc.

Naposled se „votroci" rozhodli darovat částku 10 000 Kč Dětskému onkologickému oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Symbolický šek převzal Martin Zbořil, předseda Okresního fotbalového svazu Hradec. OFS pořádá pravidelně Den partnerů, kde probíhá dražba sportovních relikvií, nejčastěji dresů. Výnos jde na konto dětské onkologie.

„Pořádáme už 6. ročník, následující se bude konat 9. ledna v předměřické hale. Vybrané částky mají stoupající tendenci, za rok 2015 jsme vybrali 205 000 Kč. Finance směřují přímo na dětskou onkologii, kde potřebují aktuálně novou klimatizační jednotku a tato částka jim v tom výrazně pomůže," říká Martin Zbořil.

Na hosty Dne partnerů čeká zajímavý program, ať už se jedná o fotbalový turnaj, samotnou dražbu či bowlingové klání. Částka od hráčů FC Hradec bude přiřazena ke všem vybraným penězům.

„Když nás pan Zbořil oslovil, neváhali jsme ani minutu a každý hráč přispěl. Všeobecně by měl člověk člověku pomoci. Jsme rádi, že jsme to mohli udělat jako tým," řekl kapitán „votroků" Pavel Krmaš.

Aktivitu hráčů ocenil i kouč Bohuslav Pilný: „Kluci měli peníze vybrané během chvilky. Je až neuvěřitelné, jak dokážou jako kolektiv žít a já jsem za to moc rád."

Dále se hradečtí fotbalisté účastnili také módní přehlídky, ze které plynuly finanční prostředky na pomoc malému Ondřeji Duškovi. Předtím se konala událost Daruj černobílou krev. Klub FC Hradec si nesmírně váží ochoty zaměstnanců a fanoušků, kteří se do těchto aktivit zapojují. Všichni „votroci" jsou rádi, že mohou stát u pomoci, která přesahuje za hranice kopané jako takové a pomáhá tam, kde je to nejvíce potřeba!

Milan Šedivý, Lubomír Douděra