Se Žižkovem se „votroci“ střetnou dnes od 10.15 hodin na Strahově, s Kladnem ve stejný čas v neděli ve sportovním centru v Nymburku. Oproti středečnímu dvojutkání s Bohemians 1905 už trenér Pavel Malura bude moci počítat s uzdraveným Ivo Svobodou a také Pavlem Dvořákem, který se vrátil z reprezentačního srazu devatenáctiletých.

K dispozici naopak nebude Václav Pilař, jenž odnesl souboj s jedním z klokanů tříštivou zlomeninou nosu a musel být operován. „Je to určitě nepříjemnost. Vašek nebude moci hrát dva, možná tři týdny,“ sdělil kouč. Z Pilařovy absence jinak Malura žádnou tragédii nedělá. „Hlavně, že bude fit do mistrovských zápasů. V těch přípravných patřil k nejlepším, rozhodně s ním počítám.“

Pilař si zranění přivodil u postranní čáry, kousek od místa, kde Malura postával. „Vůbec mi nepřišlo, že by to byla tak ostrá srážka, ale realita byla bohužel jiná,“ povzdechl si. S týmem se v pátek začal připravovat Marek Plašil, který na podzim hostoval v Příbrami. „Bude tu do příští soboty, pak se uvidí. Smlouva mu končí v létě. Trenér Malura o něho stojí, záležet bude na dohodě s jeho manažerem,“ prozradil generální ředitel klubu Richard Jukl.

„V Příbrami podával vynikající výkony. Jako krajní obránce má obrovské sklony k útočení s tendencí proniknout do šestnáctky soupeře. Takový typ potřebujeme,“ poznamenal kouč na adresu hradeckého navrátilce. Pro celky Žižkova a Kladna budou duely s Hradcem generálkami na jarní start Gambrinus ligy.

„Žižkov má velmi kvalitní mužstvo, takže to z našeho pohledu bude velice zajímavá konfrontace. Kladno má zase tým plný mladíků. Praktikuje hodně agresivní, dravý fotbal. Oba zápasy nám leccos napoví,“ poznamenal Malura.

Další přípravné zápasy – sobota: 13.00 FK OEZ Letohrad – Blansko; neděle: 18.00 FC Hradec Králové A dor. – FK Náchod-Deštné (UMT Všesportovní stadion).