Aktuální lídr Gambrinus ligy včera zvítězil na hřišti třetiligového Vltavína 2:1. Nový Bydžov naopak vypadl po prohře s Kunicemi, ale Převýšov díky vítězství na Vyšehradě přivítá pražskou Slavii!

Vltavín – Hradec 1:2

Hradecký kouč Václav Kotal dal příležitost hráčům širšího kádru, v brance se například objevil stříbrný medailista z nedávného misrovství Evropy hráčů do 19 let Tomáš Koubek.

,,Votroci“ začali aktivně. Již ve 3. min. unikl po pravé straně Malinský, našel volného Gulajeva, ale domácí obrana stačila střelu zblokovat na roh. V 17. min. zahrával Hochmeister přímý kop, gólman však jeho ránu vyrazil na roh. Poté se připomněli také domácí. V 19. min. Předota trefil z hranice vápna Koubka, který míč nadvakrát zkrotil před dobíhajícím Sochou. V závěru poločasu napřáhl z 26 metrů Zelený, ale mířil těsně vedle.

Krátce po přestávce se favorizovaní hosté dočkali. Po rychlém brejku našel Zelený osamoceného Gulajeva, který skóroval do prázdné branky – 0:1. Jenže domácí odpověděli povedenou křižnou střelou Zelenky. Postup tedy přinesla hostům až 73. min., kdy spolupráci s Janouškem gólově zakončil Fischer.

Fakta – branky: 63. Zelenka – 51. Gulajev, 73. Fischer. Rozhodčí: Ochotnický – Pospíšil, Kovařík. Sestava Hradce: Koubek – Tóth, Chleboun, Hochmeister – Karal (64. Janoušek), Fischer, Fukal, Rezek – Malinský (74. Černý), Gulajev (69. Jandík), Zelený.

Nový Bydžov – Kunice 1:4

Hosté hrající ČFL rozhodli o svém vítězství dvěma góly ze standardních situací.

Fakta – branky: 23. Bastin – 18. Havlíček, 37. Marek, 53. Engelmann, 79. Lička. Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Pilný. ŽK: 2:1. Poločas: 1:2. Diváci: 350. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Žalman (82. Dudla), Pavlásek, Novák – Šorm, Věchet (56. Krejčí), Tlustý, Tomeš – Ševčík (70. Valenta), Bastin.

Martin Firbacher, trenér Nového Bydžova: „I přes prohru se nemáme za co stydět. Zkušenému soupeři jsme byli zvláště v první půli rovnocenným partnerem. Rozhodla výšková převaha hostí a naše nedůrazné bránění standardek. Děkuji celému kolektivu za snahu, pro náš mladý tým to byla výborná škola.“(šp)

Vyšehrad – Převýšov 1:3

V Převýšově se představí pražská Slavia. Je to tak. Divizní nováček zvládl duel na Vyšehradě a v příštím kole přivítá jeden z nejslavnějších českých klubů.

Fakta – branky: 34. Budějský - 11. Knobloch, 55. Svoboda, 81. Kraus. SK Převýšov: Petr – Franc, Jarkovský, Černý, Hruška – Voženílek, Knobloch (85. Kouřil), Svovoda – Kraus (73. Motyčka), Hrabík (46. Dvořák), Semelka.

Bohuslav Pilný, trenér Převýšova: ,,Narazili jsme na houževnatého soupeře, který hrál jednoduše a spoléhal na standardní situace. Ve druhé půli jsme se však zlepšili. Převahu jsme korunovali góly. Naše vítězství mohlo být ještě vyšší. Nádherný byl především třetí gól po ukázkové kombinaci na jeden dotek. To byla paráda.“