Fotbalisty Hradce Králové přivedl los 2. kola Poháru Českého pošty do města známého zásluhou Safari, a hlavně díky dvěma trefám Harise Harby zvítězili hosté 4:1.

TJ Dvůr Králové – FC Hradec Králové 1:4 (1:3)

I díky krásnému slunečnému počasí se na stadionu pod Hankovým domem sešla skvělá návštěva, a ta zpočátku sledovala nečekaný vývoj zápasu. Po náznacích šancí ligového favorita přišel v 17. minutě trestný kop pro domácí a Podolník z hranice šestnáctky vymetl pavučinku v brance Lindra –  1:0. Po chvíli mohl zvýšit Klazar, zamířil ale nad a po půlhodině se už prosadili „votroci". Na levé straně předvedli pěknou kombinaci Fukal, Voltr a Dvořák, z jejich spolupráce pak střelou do poloodkryté branky profitoval Harba – 1:1. Za dalších pět minut již hosté, povzbuzování početnou skupinkou fanoušků, vedli. Dvoráci nezachytili rychlé vhazování a Uškovič pohotovou a hlavně umístěnou ranou upravil na 1:2. Pro vývoj zápasu byla nakonec rozhodující branka Pávka, jenž šťastně tečovanou ranou upravil na poločasových 1:3.

Kdo čekal, že třetí gól hosty uklidní, musel se po přestávce divit. Hosté ofenzivními výpady šetřili a přenechali hru  soupeři. Hned v 53. minutě neproměnil jasnou šanci Klazar, Čenovského střelu obrana vytěsnila na roh, a po něm hlavičkoval Kilevník nad. Jinak ale Hradec hru kontroloval a do blízkosti Lindrovy branky útočníky Dvora nepouštěl. Nakonec sami hosté ještě jednou udeřili, to když v nastaveném čase z brejku Harba doladil výsledek na 1:4. „Začali jsme velmi dobře a dobrý fotbal z naší strany vedl i k vedoucímu gólu. Pak nás hosté přehrávali a bohužel jsme ještě do pauzy inkasovali tři branky. Po přestávce mě ale Hradec hodně zklamal. Byli jsme místy lepším týmem a takhle by se ligový tým prezentovat asi neměl," hodnotil duel hrající kouč domácí družiny Ladislav Doseděl.

„Odehráli jsme klasický pohárový zápas v krásné fotbalové atmosféře. Mělo to svá specifika, brzy jsme inkasovali. Cením si, že jsme utkání dokázali brzy otočit a dovést  k úspěšnému konci. Divákům se to muselo líbit," doplnil kolegu hostující Jiří Plíšek.

Fakta – branky: 17. Podolník – 30. a 90. (+2) Harba, 35. Uškovič, 43. Pávek. Rozhodčí: Vlasjuk – Zeman, Blažej. ŽK: 2:0. Diváci: 1620. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Doseděl st., Ježek – Kilevník, Fejk (60. Macek), Moník, Čenovský (87. Blažek) – Klazar, Privara (77. Doseděl ml.). FC Hradec Králové: Lindr – Pávek, Hochmeister, Fukal, Poděbradský – Harba, Janoušek (70. Schwarz), Šisler, Voltr (73. Rezek) – Dvořák (85. Zelený), Uškovič.