Votroci jsou ve druhé lize na desátém (!) místě. Z šestnácti utkání vyhráli jen pět. Dali jedenadvacet gólů, z toho Jan Pázler dvanáct.

Kanonýr je proto po zásluze nejlepším hráčem podzimu. Góly jsou nejblyštivější fotbalové platidlo. To bude platit pořád.

Votroci dostali v šestnácti duelech devatenáct branek, což je na tým bažící hrát nahoře moc. „Defenziva celého mužstva je velký problém,“ potvrdil sportovní manažer Pavel Krmaš.

Jsou tu navíc dva tak trochu potupné body. Před Hradcem jsou Pardubice a také pražská Olympia, která ještě na podzim kopala třetí ligu v Kuklenách.

Regionální Deník tradičně po skončení podzimní části přináši hodnocení jednotlivých hráčů Hradce. Není to příjemné čtení, ale třeba po skončení jara budeme rozdávat jedničky…

Brankáři

Radim Ottmar 4
Jeho kiksy stály Hradec body s Táborskem i Sokolovem. Chyboval také s Pardubicemi, ale zápas nakonec zachránil. V zimě zabere, to je na něm vidět.

Jiří Lindr 3
Odchytal čtyři zápasy, přednost dostal na konci podzimu. Chyboval v Ústí nad Labem, Hradec jen remizoval. Je šéfem kabiny, to je pozitivní, týmu chybí ale další výrazné typy.

Obránci

Jan Shejbal 3 –
Musí mít z té houpačky žaludek na vodě. Jednou zahraje perfektně, další zápas je marný. Jeden ze šesti levých obránců, které Havlíček poslal do hry.

Adam Pajer 2 –
Přišel z Mladé Boleslavi na hostování. Urostlý pravý bek rozhodně nezklamal, poměrně slušně podporoval i ofenzivu. Tenhle tah se povedl.

Karel Knejzlík 4 –
Dal sice gól v posledním utkání se Znojmem, ale to už hrál v záloze. Měl vyřešit problém Hradce na postu levého beka, nepodařilo se mu to. Paradoxně patří do zákaldní sestavy reprezentace do 21 let. Zvláštní!

Martin Nosek 3 –
Má velmi dobré zápasy, ale i ty mnohem horší. Na stoperu by se měl stát tahounem, lídrem, navíc by měl vychovat pro velký fotbal Františka Čecha. Snad to na jaře zvládne.

Marek Plašil 2 -
V minulé sezoně byl kritizovaný, nezvládal zápasy s týmy kalibru Sparty či Plzně. Jenže na začátku druhé ligy ukázal, že má pro Hradec stále platnost. Je spolehlivý, navíc nereptá, maká. Škoda zranění.

Marek Krátký 4
Je to obránce, nebo záložník? Nastoupil na kraji i ve středu hřiště. Je tak trochu nečitelný, jenže podobně nečitelné jsou jeho výkony. Hráč, který mužstvo nijak neovlivňuje.

Jan Mudra 4 -
Jednu chvíli to vypadalo, že by mohl pomoci na levé straně obrany. Byl to jen záblesk, přišlo zranění, ale i herní problémy. Například v Opavě nestačil. Paradoxně lepší výkon podal, když nastoupil se Znojmem ve středu defenzivy.

Jiří Bederka 4
Má figuru a představy, že by měl kopat velký fotbal. Jenže na podzim to rozhodně nepotvrzoval, i když dostal velký prostor. Odehrál na stoperu deset utkání.

František Čech 3
Ovlivnil ho letní tréninkový výpadek zapříčiněný účastí na mistrovství Evropy do devatenácti let. Kouč Havlíček na něm chtěl stavět, ale nešlo to. Postupně se vracel do hry. Je to příslib, což by měl potvrdit.

Záložníci

Filip Zorvan 4
Ofenzivní záložník, který nedá za patnáct zápasů, do nichž naskočil, ani gól, musí změnit hru. Být přímočařejší, nealibistický, průraznější. To je úkol pro jaro.

Jiří Janoušek 3
Po dlouhém zranění se vrátil na konci podzimu na tři utkání. Má klid na míči, ale je to už klasika: V zimě musí zamakat na pohybu.

Milan Černý 3 -
Trenéři chtěli na zkušeném záložníkovi postavit hru, ale on byla zase často zraněný. Přesto odehrál devět utkání. Neskóroval.

Petr Schwarz 2 –
Začátek podzimu měl perfektní, zdálo se, že bude tahounem. I vinou zraněnía nemoci šel dolů. Musí přidat, a to i v otázce šéfování mančaftu.

Adam Vlkanova 3 -
V posledních dvou utkáních podzimu byl nejlepším hráčem Hradce. Jenže tenhle štírek má mnohem na víc. Příliš dlouho mu trvalo, než se oklepal z jarního zranění.

Ladislav Martan 3 -
Šancí dostal mraky. Odkopal patnáct utkání. Má problém s finální přihrávkou, přitom ji umí. Ukázal to například v posledním duelu se Znojmem. Gól nedal, to je potíž.

Igor Súkenník 4 -
Spojení slovenského záložníka s Hradcem je nešťastné. Nikdy se neprosadil, i když v Liberci na hostování se mu celkem dařilo. Na podzim měl jen štěky.

Tomáš Jirsák 4
Osud nehodný velkého jména. Přišel minulou zimu, měl se stát šéfem, kapitánem, lídrem. Nic z toho se nenaplnilo v lize ani po pádu do druhé. Navíc se na konci podzimu zranil.

Útočníci

Jan Pázler 1 –
Nejlepší střelec druhé ligy nasázel dvanáct branek. Herně by občas mohl přidat, ale góly jsou góly… Hlavně, aby v zimě neodešel.

Jakub Šípek 4
Velký talent, který se neukazuje. Ano, v zápasech bojuje, rve se, ale za podzim nedal ani gól. To je pro útočníka problém.

Libor Žondra 4 -
V televizi ho nazvali hradecké kladivo. Jenže obr má jen záblesky, občas pomohl jako střídající, dal jeden gól. Chybí mu zápal.

Jiří Miker 3
Průměrná známka za příslib. Šikula se nejvíc předvedl v poháru, ve druhé lize zatím zvládl jen čtyři epizody. Fotbal v něm je.

Nehodnoceni

Brankář

Patrik Vízek: Třetí gólman se ukázal v poháru i juniorce. Šlape na paty zkušenému duu Ottmar – Lindr. Navíc má Hradec v Převýšově nadějného Jana Stejskala. Tady není problém.

Obránci

Jiří Funda: Přišel z Českých Budějovic jako první volba na post levého beka. Jenže bývalý mládežnický reprezentant se zranil hned v prvním utkání a od té doby nehrál. Trenéři s ním pro jaro počítají.

Michal Trávníček: Mladík nastoupil v poháru a posledním utkání se Znojmem na levém beku. Nebylo to špatné, jen žlutá karta za simulování byla pitomost.

Dominik Hašek: Nadějný krajní bek, urostlý kluk se však zranil, proto nehrál.

Záložník

Robert Jukl: Syn šéfa klubu neodehrál ani minutu. Studuje, kopal za juniorku.

Útočník

Walter Patrick: Portugalec přišel s velkou pompou. Byl to omyl. Hraje za juniorku.