Minolovka uprostřed ligového pole. Tak by se daly charakterizovat Ostřešany. Účastník okresního přeboru Pardubicka se podruhé během roku střetl s týmem z Gambrinus ligy. Po Mladé Boleslavi vyzval na souboj nedaleký Hradec Králové. Dvakrát totiž vyhrál soutěž projektu Kopeme za fotbal.

„Měli jsme možnost vybírat z kvarteta Hradec, Mladá Boleslav, Teplice a Jablonec. Po poradě s hráči vyhrál na celé čáře Hradec," uvedl prezident ostřešanského klubu František Horák.

Hradec, jenž se v Gambrinus lize trápí střelecky, si přijel v reprezentační přestávce do Ostřešan spravit chuť. „Je pravdou, že máme střelecké potíže, i když si myslím, že jsme dali více gólů než v loňské sezoně. Nicméně je to pořád málo na to, abychom získávali více bodů," poznamenal trenér „votroků" Jiří Plíšek, jenž si podle tradice nastudoval i něco o soupeři.

Lodivod ligového týmu má s podobnými akcemi zkušenosti. V minulém roce například vedl jako kouč Teplic tréninkovou jednotku Moravan. „Takovým akcím fandím. S podobnými projekty jsem se setkával v Německu, kde jsem hrával. Ligoví hráči přijedou někam, kde mohou prezentovat svoje výkony, svůj klub. Je to zajímavá podpora fotbalu. Pro místní hráče, vedení i diváky je to velký svátek. Beru to jako určitou společenskou povinnost. Pro nás je to modelové utkání. A rozhodně je lepší, když vám situaci ztíží soupeř, než když trénujete na panáky," má jasno Plíšek.

Hradecký tým pochopitelně na trávníku od úvodu dominoval. Domácím, kteří by vyhráli MS v odkopávání, nasázel tucet gólů. Minimálně pěti dalším zabránil skvělými zákroky gólman Češka.

Není dvanáct branek v síti účastníka OP málo? „Co je málo, co je hodně? Jsem spokojen, že kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Hráli způsobem, kterým jsme chtěli. Neviděl jsem podcenění. Byla snaha kombinovat, aby šel balon. Chválím domácího gólmana. Díky němu nebylo skóre vyšší," pravil Jiří Plíšek.

Ostřešany - Hradec Králové 0:12

Fakta – branky: 5., 32. a 38. Dvořák, 21., 27. a 59. Uškovič, 1. Poděbradský, 13. Halilovič, 51. Jánošík, 60. vlastní, 68. Klazar, 79. Jedunov. Rozhodčí:  Čermák – Ledajaks, Čížek. Diváci: 150. Poločas: 0:7. Hráno 2x 40 minut.
AFK Ostřešany: Češka – Pulpán, Bobek, Drábek, Dufek – Moravec, Paštyka, Hošek, Mrázek – Hodás, Sekyrka. Střídali: Krejčok, Křivka, Vilím, Ledvinka, Jankovský, Radek Jinoch, Hrubeš.
FC Hradec Králové:  Lindr – Poděbradský, Fukal, Hochmeister – Rezek, Štěpán, Halilovič, Šisler, Harba – Dvořák, Uškovič. Střídali: Ottmar, Zelený, Voltr, Schwarz, Jánošík, Jedunov, Klazar, Pávek.