První soupeřem „votroků“ bude v sobotu druholigová Jihlava. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Plzeň a Liberec. Vítězové se v neděli utkají ve finále, poražení o třetí místo.

„Čekají nás další dva zápasy s kvalitními soupeři. S Jihlavou jsme se měli utkat v přípravě, nyní se potkáváme de facto v soutěžím utkání. Zápas tak bude mít větší náboj,“ říká hradecký asistent Michal Šmarda.

Jihlava se ve druhé lize netají postupovými ambicemi. V zimě přivedla zvučné jméno v podobě brankáře Jaromíra Blažka, který skončil v pražské Spartě.
„Turnaj pořád bereme jako přípravu tak, aby se nikdo nezranil. Na druhou stranu chceme uspět a probojovat se do finále. Věřím, že podáme kvalitní výkon a naše hra bude mít patřičné nasazení,“ dodal Michal Šmarda.

„Votroky“ v zimní přípravě trápila četná zranění. „Někteří hráči zůstávají doma a budou se připravovat individuálně. Do tréninku se už zapojili Zelený a Fukal,“ uvedl Šmarda.

Do Berouna neodcestují Klapka, P. Dvořák, Plašil, Rezek nebo Malinský.

V pondělí Hradečtí absolvují regenerační trénink. Po úterním dni volna a středečním tréninku ve čtvrtek odlétají na herní soustředění do Turecka. V Antalyi se střetnou s Tobolem Kostanaj (Kazachstán), Astrou Ploiesti (Rumunsko), Černomorcem Oděsa a Arsenalem Kyjev (oba Ukrajina).

Tipsport liga (Beroun) – sobota, semifinále 10.30: Plzeň – Liberec, 13.30: Hradec Králové – Jihlava. Neděle – 10.00: o 3. místo. Finále: 13.00.

(jt)