Juniorská liga: FC Hradec – Varnsdorf 2:2 (1:0). Branky: 30. Halilovič, 64. vlastní (Vomáčka) – 61. Černý, 71. Daníček. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 1:2. Diváci: 160. Hradec: Jehlička – Holeš (70. Zezula), Novák, Krčál, Kraják – Zec (78. Týfa), Kopáč (62. Langr), Vobejda, Kučera – Bláha, Halilovič. Varnsdorf: Klouda – Daníček (84. Dostál), Zieris, Čurgali, Šraga – Černý, Lebruška (59. Vomáčka), Mach, Ruszó – Halbich (46. Jícha), Pong (46. Šimoník).

První půlhodina se hrála převážně mezi vápny obou soupeřů s minimem šancí. První větší příležitost přišla přesně v době, kdy na ukazateli svítila 30. minuta. To Zec vybídl Holeše, jehož střílený centr odvrátili hosté na rohový kop. Ten zahrával Kraják, k odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal nikým nehlídaný Halilovič a pohotovou prudkou střelou nedal hostujícímu brankáři Kloudovi sebemenší šanci – 1:0.

Tímto výsledkem také končil první poločas, neboť i v následujících minutách se hrál fotbal bez šancí. Za zmínku stojí snad jen 41. minuta, kdy zakombinovali na pravé straně Novák s Holešem a po přihrávce druhého jmenovaného poslal Kučera levou nohou míč nad.

Ve druhém dějství to bylo úplně o něčem jiném. Hosté byli pozorní v obraně, kterou dirigoval exhradecký dlouhán Zieris, a využívali každou šanci na rychlý přechod do útoku. Hned v úvodu se do velké šance dostal hostující Daníček, ale jeho projektil skončil těsně vedle. O chvíli později přišel závar před domácím brankářem Jehličkou, jenž nadvakrát nestačil dostat míč pod kontrolu. Toho dokázal nejlépe využít hostující Černý a střelou pod břevno vyrovnal v 61. minutě na 1:1. Holeš již vyhlavičkovat míč ven z branky nestihl.

V této fázi utkání se hra přelévala ze strany na stranu a byly k vidění i pěkné akce. Tři minuty po obdržené brance zahrával Kučera rohový kop a Krčál náběhem tak zmátl obranu, že si hostující Vomáčka srazil míč do vlastní sítě – 2:1.

„Votroci" se z vedení radovali pouze šest minut. Střídající Vomáčka chtěl odčinit vlastence, vystřelil zpoza vápna, míč se po několika odrazech dostal k Daníčkovi a ten z úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Jehličky – 2:2.

Deset minut před koncem přišly tři velké šance Hradce. Nejprve Halilovič pálil těsně vedle, vzápětí ho napodobil Ondřej Kraják a poslední příležitost Langra zblokovala obrana. Zřejmě největší šanci zazdil pět minut před koncem Halilovič, ke kterému doputoval míč po pěkné kombinaci Bláhy a Langra. Bohužel bosenský hráč z dobré pozice odkrytou branku netrefil a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

Jaroslav Veselý, trenér FC Hradec: „Jsem rozladěný z další ztráty, i když tentokrát by se dalo říci že jen ze dvou bodů. Mám však pocit, že u některých mých svěřenců, při jejich pohledu na tabulku, došlo k podcenění soupeře. A mrzí mne, že jsme nedokázali dát gól ze hry, i když jsme k tomu příležitosti měli. O našich brankách nakonec rozhodovaly standardní situace, a o brankách soupeře pak naše chyby."

Ve čtvrtek „votroci" přivítají od 13 hodin na Bavlně vedoucí Mladou Boleslav.