Svěřenci trenéra Prokopce se tak znovu propadli na sestupovou patnáctou příčku. Na Mladou Boleslav, která je na čtrnáctém místě, ztrácejí pouhý bod.

STARŠÍ: Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 4:0 (1:0). FC Hradec: Volšík – Vaněk, Zieris, Drapač, Slabashevich (33. Mikušík) – Hečko (77. Machač), Janoušek, Petrovský, Čech – Ujec, Rusetski (63. Voltr).
Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „V první půli jsme s vedoucím celkem sehráli vyrovnanou partii. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a spoléhali na brejky. Několik nadějných šancí jsme si vypracovali, ale bez gólového efektu. Zlom přišel po druhé inkasované brance, kdy domácí zcela ovládli hru a přidali další dva góly. Sigma svým výkonem jen potvrdila, že je na první příčce právem. Do konce soutěže zbývá šest kol. Ve hře je osmnáct bodů a já pevně věřím, že ligu v Hradci zachráníme.“

MLADŠÍ: Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 4:1 (2:0). Branka Hradce: Hodas. FC Hradec: Dolejší – Fišer, Krahulec, Kudláček, Zelený (65. Dobýval) – Vach (50. Kopáč), Koza, Schwarz, Jeřábek – Voltr (65. Bastin), Faltus (55. Hodas).
Jaroslav Novotný, trenér FC Hradec Králové: „Moji svěřenci podali výkon dle svých možností. Soupeř prokázal své vysoké kvality a po většinu času byl jasně lepším týmem. Na prvním místě je Sigma oprávněně Výsledek jsme korigovali až v poslední minutě.“

(js)