Fotbalisté Hradce Králové sehráli na soustředění v Turecku první přípravný zápas. „Votroci" porazili 2:1 rumunský celek Viitorul Constanta, jehož majitelem je někdejší skvělý fotbalista George Hagi.

První gól v černobílém dresu vstřelil útočník Marek Kulič, který se do svého mateřského klubu vrátil v zimě z Mladé Boleslavi. Sedmatřicetiletý forvard po půlhodině hry vyrovnal na 1:1, vítězství zařídil po přestávce Radek Voltr.

Potěšitelnou zprávou pro trenéra Jiřího Plíška i hradecké fanoušky je fakt, že na třicet minut nastoupil tvůrce hry Filip Klapka, jehož trápilo vleklé zranění kolena.

Hradec Králové – Viitorul Constanta 2:1

Branky: 36. Kulič, 68. Voltr – 24. Tarnovan. Poločas: 1:1.
Sestava FC Hradec: Lindr – Holeš (60. Poděbradský), Hochmeister (60. Jánošík), Fukal (60. Simerský), Plašil (60. Hájek) – Halilovič (60. Voltr), Strnad (60. Pávek), Šisler (60. Schwarz), Štěpán – Harba (60. Klapka), Kulič (60. Zelený).

Cesta do teplých končin

Hradečtí vyrazili na soustředění do Turecka ve čtvrtek ráno. Cestovní útrapy popisuje ve svém reportu trojice fotbalistů – Vojtěch Štěpán, Marek Plašil a Tomáš Koubek:

„Po měsíci vás zdravíme opět ze soustředění, tentokrát z Turecka. Konkrétně z hotelu Melas Lara, který nás hostí už třetím rokem. Nic se tu nezměnilo, hotel nám nabízí skvělé podmínky. Nicméně bychom vám rádi v úvodním reportu popsali náš přesun, který nebyl vůbec jednoduchý.

Vše začalo pod lízátky, kde byl sraz již ráno v 6.15 hodin. Sbalili jsme vše a vyrazili autobusem do Vídně. Trošku jsme se cestou vrátili do školních let, protože někteří seděli i po třech. Pro vysvětlení, cestovala s námi i naše juniorka.

Cesta probíhala v pohodě do doby, než jsme přijeli na letiště, kde jsme bloudili a zajeli do jednosměrky. A „ejhle": policejní vůz. Naštěstí máme Milana Fukala, který po krátké domluvě s policisty nám dokonce zajistil eskortu s majáčky. Nezbytné odbavení a vzhůru do oblak. Po příletu do Istanbulu jsme měli přes dvě hodiny čas, a tak jsme jedním jídlem utratili celé naše diety. Po příletu do Antalye jsme se dočkali vytoužené večeře a spánku. Teď se podržte – naše cesta trvala úctyhodných 14 hodin a 7 minut.

Druhý den, tedy v pátek, bylo od rána krásné počasí a nás čekaly dva tréninky. První byl zaměřený na rozhýbání po dlouhé cestě, tudíž nemohlo chybět „bago" a nakonec i fotbálek. Odpoledne jsme do toho trošku šlápli a poctivě potrénovali. Večer se každý zařídil podle svého. Někdo dohnal spánkový deficit, další využili regeneraci (bazén, vířivka, turecké lázně, saunu a páru).

Sobota byla takřka identická, opět dvě fáze a příprava na nedělní zápas."

Fanoušky zdraví Vojta, Pláša a Koubas