Černobílý vlak nezastavuje. Cílová stanice s názvem první liga je zase o pořádný kus blíž. Fotbalisté Hradce Králové poutavým způsobem smázli třetí Varnsdorf a znovu se vrátili na první místo Fotbalové národní ligy. Jejich náskok na první nepostupovou příčku, na které sídlí České Budějovice, činí po 20. kole už šest bodů!

Severočeši v předchozím kole dali „bůra" Sokolovu, před armádou Zdeňko Frťaly bylo třeba se mít na pozoru.

„Votroci" ale hrozbu z Varnsdorfu zahnali do kouta parádně zvládnutým prvním poločasem. Když obě mužstva mířila o pauze do šaten, na světelné tabuli svítilo vypovídající skóre 3:0.

„Sami jsme se přesvědčili, že pokud budeme hrát takhle, tak na nás v druhé lize nikdo nemá," nebál se sebevědomých slov David Vaněček, se šestnácti góly nejlepší střelec soutěže.

Poprava Varnsdorfu začala už v úvodní čtvrthodině. Ve 12. minutě si obránce Tomáš Holeš naběhl na trestný kop zahrávaný Markem Kuličem a hlavou neomylně zavěsil.

Za tři minuty se prosadil samotný Kulič. Po Shejbalově přízemním centru využil zaváhání gólmana Polcara a do prázdné branky zvýšil.

Hradec měl hru plně ve své režii a těsně před koncem poločasu se dočkal také šutér David Vaněček. Ve vápně si zpracoval odražený míč a bombou prostřelil Polcara.

„Byl to náš nejlepší poločas na jaře," zářil po utkání hradecký kanonýr.

Druhá půle?

Kupa hradeckých šancí, nastřelená tyč Vaněčkem, několik zvládnutých rychlých přechodů do útoku, přesto jedinou branku měli na svědomí hosté. Po standardce se dostal k míči Mikinič a kosmeticky upravil konečný výsledek na 3:1.

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 3:1

Fakta – branky: 12. Holeš, 15. Kulič, 42. Vaněček – 77. Mikinič.  Rozhodčí: Jech – Blažej  Peřina. ŽK: 2:5 (Vaněček, Dvořák – Kouřil, Mach, Zbrožek, Volf, Filip). Diváci: 2082. Poločas: 3:0.
FC Hradec Králové: Koubek 6 – Holeš 7, Križko 7, Rolko 7, Čermák 6 – Janoušek 6 (89. Plašil) , Hovorka 5 – Malinský 6, Kulič 8 (72. Dvořák), Shejbal 6 (80. Zelený) –
Vaněček 8. Trenér: Prokopec.
FK Varnsdorf: Porcal 4 – Tvaroha 2 (26. Mach 3), Zieris 3, Kouřil 3 (46. Jurča 4),  Jakobovský 4 – Martan 3 (64. Volf), Breite 5, Filip 5, Zbrožek 2, Mikinič 5 – Rudnickij 3. Trenér: Frťala.

Hvězda zápasu

MAREK KULIČ, útočník Hradce Králové: Během úvodních patnácti minut stihl připravit gól Holešovi a druhý sám vstřelit. Zase ukázal svoji jedinečnost.

Moment zápasu

BRANKA HOLEŠE. Standardní situace v Hradci pilovali svědomitě. Důkaz nabídla 12. minuta: Kulič lahůdkovým centrem oslovil Holeše, jenž hlavou zarazil  míč k tyči.

Další výsledky a tabulka

FNL - 20. kolo: Bohemians Praha – Zlín 0:1 (0:0), Sokolov – Táborsko 1:1 (1:1), Ústí n. L. – Č. Budějovice 1:2 (1:0), Frýdek-Místek – Žižkov 0:2 (0:1), Vlašim – Třinec 4:3 (2:1), Most – Karviná 1:4 (1:1).

1.    Hradec Králové    20    12    4    4      37:19    40
2.    Táborsko             20    11    6    3      28:15    39
3.    České Budějovice 20    10    4    6      31:18    34
4.    Žižkov                  20    10    3    7      27:22    33
5.    Varnsdorf             20      9    5    6      30:19    32
6.    Ústí nad Labem    20    10    2    8      27:25    32
7.    Sokolov                20      9    5    6      20:22    32
8.    Pardubice             20      8    7    5      27:18    31