Pro německý tým se jedná o generálku na jarní mistrovské boje, v nichž bude usilovat o udržení. Nastoupí tedy v plné sestavě a „votroky" dostatečně prověří hlavně z pohledu síly a důrazu. Opomenout samozřejmě nelze ani herní prvky.

„Určitě je to zajímavá konfrontace," souhlasí hradecký asistent Bohuslav Pilný.

Výsledek prestižního duelu má svou cenu, zvlášť když Hradečtí před rokem a půl dostali od Drážďan pět gólů (2:5).

„Jestli nastoupíme v nejsilnější sestavě? To říct nemůžu, na začátku února ani tohle vyslovit nemůžeme, protože o základní jedenáctce ještě nemáme jasno. Každopádně jsme vybrali hráče, na které se budeme na jaře spoléhat. Výsledek je pro nás důležitý, ale také chceme vidět, jak hráči pracují v zatížení a pod tlakem. To nám tento zápas umožní," prohlásil Pilný včera dopoledne pro Deník.

Hradecký tým absolvoval v pátek odpoledne trénink a vpodvečer se vydal na cestu směr Drážďany. Mimo hru je záložník Emir Halilovič (natažený lýtkový sval), v minulých dnech netrénoval ani útočník Marek Kulič, zdravotní problémy měl i bek Pavel Čermák.

V Drážďanech, které za týden vstoupí do soutěže utkáním na půdě Unionu Berlín, působí i český záložník Filip Trojan. V letech 2006 až 2008 v klubu vyznávajícím žlutočerné barvy nastupoval i bývalý hradecký fotbalista Ivo Ulich.

Souboj je pro „votroky" atraktivní. Odehraje se na stadionu Glücksgas s kapacitou 
32 066 diváků. Podle informací by měl být z poloviny zaplněn, v hledišti bude kolem padesáti hradeckých příznivců.

„Myslím si, že mohu mluvit za celou kabinu, protože se těšíme všichni. Je to konfrontace s vynikajícím mužstvem, takže to bude určitě výborný zápas. Jedeme si hlavně zahrát hezký, ale určitě náročný fotbal," uvedl útočník David Vaněček. Po podzimu s třinácti brankami nejlepší střelec „votroků" už by měl být fit.

„V závěru podzimu jsem měl problémy s kolenem, které léčím dodnes. Jednou za měsíc chodím na injekci, která mě na soustředění vyřadila na dva dny z tréninku. Po návratu jsem ještě ke všemu chytil střevní chřipku," popsal na klubovém webu své patálie.

Střelecký prach mu nezvlhl. V pondělí nastoupil za juniorku a gólem přispěl k vysoké výhře nad Novým Bydžovem (8:0). Rád by se trefil i v Drážďanech, ale zde narazí na kvalitnější a důraznější obránce.

„S německým fotbalem jsem se potkal akorát v dorosteneckém věku, v dospělém ne. Sám jsem na to zvědav a těším se," dodal Vaněček.

Hned v pondělí se Hradečtí v Orlické Kotlině utkají se střížkovskými Bohemians (12.00).