Proč jít dnes na fotbal? Protože po dlouhých dvou letech přijede pod malšovická lízátka atraktivní soupeř z prvoligové společnosti. Naposledy se tak stalo v říjnu 2006, kdy hradecké fotbalisty vyřadil z Poháru ČMFS ambiciózní celek Mladé Boleslavi (4:1).

Tentokrát „votroci“ hostí Teplice a netají se touhou projít přes favorita do čtvrtfinále tuzemské pohárové soutěže. „Doufám, že nám v tom naši fanoušci pomohou a přijdou nás povzbudit v co největším počtu,“ přeje si trenér domácího mužstva Oldřich Machala. Utkání začne na Všesportovním stadionu v 17 hodin.

Kdyby se opakovalo vystoupení z dubna 2006, jistě by se příznivci černobílých barev nezlobili. Hradečtí tehdy Rolkovým gólem porazili pražskou Slavii 1:0 a postoupili do semifinále. Nečekaný úspěch pamatují ze současného kádru už jen tři hráči (Černý, Podhajský, Rezek) a asistent Šmarda. Bez šancí nejsou „votroci“ ani proti Severočechům.

„Soupeře chceme co nejvíce potrápit. Uvidíme, co z toho vzejde,“ pravil Machala. „Teplice mají velice zkušené mužstvo. Do boje půjdeme s pokorou, ale chceme překvapit,“ netají se kouč myšlenkami na postup.

Po výsledkových nezdarech se Sokolovem, v Čáslavi a s Vítkovicemi se jeho svěřenci konečně chytili. V sobotu přivezli tři body ze Strahova, kde zvítězili nad rezervou pražské Sparty 1:0.

„Přál bych si, abychom hlavně předvedli kvalitní výkon. Otázkou zůstává, v jaké nastoupíme sestavě. Určitě nebude hrát Kalousek, který má z předešlého utkání pohmožděný nárt,“ prozradil hradecký lodivod. Od úvodních minut by se naopak měl na trávníku objevit uzdravený Černý, jenž na Strahově odehrál poslední čtvrthodinu. „Měl by nastoupit od začátku,“ potvrdil Machala.

Tepličtí berou pohárovou bitvu se vší vážností a v Hradci hodlají splnit postupovou povinnost. „Chceme jít samozřejmě dál. Soupeře plně respektujeme. Je na tom velmi dobře kombinačně a ve svém kádru má řadu kvalitních fotbalistů,“ sdělil Deníku teplický kouč Jiří Plíšek, jehož tým je po nedělní výhře v Jablonci (2:0) zákonitě v dobrém rozpoložení. „O sestavě ještě přemýšlím. K utkání ale rozhodně přistoupíme s veškerou zodpovědností.“