Výborným nástupem do druhého poločasu, kdy v rozmezí 51. - 63. minuty vstřelili tři branky, rozhodli druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové o důležité výhře nad soupeřem z Ústí nad Labem. Vysoké vítězství 5:2 je po 4. kole katapultovalo z osmé na čtvrtou příčku tabulky.

Na malšovickém stadionu padlo včera nevídaných sedm branek. Gólové hody odstartoval už v 5. min. Fischer, který pohotově dorazil vyraženou střelu Dvořáka – 1:0. O chvíli později mohli „votroci“ náskok pojistit, jenže na Rezkův centr Dvořák na zadní tyči o centimetry nedosáhl. Hosté se postupem času osmělovali čím dál více a i oni ukázali, jak umějí být nebezpeční. Nejprve přišlo varování z kopačky Rudnytskyyho. Poté Lindr vychytal Volka s Benčíkem, ale ve 39. min. byl už krátký na Valentu, jenž lehce usměrnil do sítě míč po rohovém kopu, který hradecká obrana nechala trestuhodně propadnout – 1:1. O bleskurychlou odpověď se po Rezkově rohu postaral parádní hlavičkou Dvořák (2:1), jenže další okénko v obraně využili Severočeši v nastaveném čase první půle po rychlé akci a přesném zakončení Martykána k opětovnému srovnání skóre – 2:2.

Do druhé půle poslal hradecký kouč Oldřich Machala na hřiště zkušeného Kaufmana, a ten se mu odvděčil vskutku pohádkově. Nejprve nekompromisně skóroval v 57. min. po Svobodově přiťuknutí, podruhé prokázal chladnokrevnost v koncovce o šest minut později, kdy si po spolupráci s Černým brankáře Nováka doslova vychutnal. Klíčový moment celého střetnutí však přišel ještě před Kaufmanovými zásahy. Vše začalo v 51. min. u Poděbradského, který dlouhým pasem vyzval ke sprintu Dvořáka. Hradecký útočník byl sice tísněn, přesto si stačil všimnout špatně vyběhnuvšího gólmana a pohotově ho z rohu velkého vápna obstřelil. Dosáhnout mohl i na hattrick, velkou šanci v 70. min. však doslova zazdil.

Fakta – branky: 5. Fischer, 41. a 51. Dvořák, 57. a 63. Kaufman – 39. Valenta, 45. (+1) Martykán. Rozhodčí: Adámek. ŽK: 0:1. Diváci: 1410. Poločas: 2:2. Sestavy – FC Hradec Králové: Lindr – Němeček, Chleboun, Wozniak (46. Přibyl), Poděbradský – Svoboda, Fischer, Vít (46. Kaufman), Rezek (78. Kalousek) – Dvořák, Černý. MFK Ústí nad Labem: Novák – Dvořák, Valenta, Džuban, Bartoš – Franc, Volek, Škoda, Martykán (83. Rosocha), Benčík (68. Veverka) – Rudnytsky.