Na hřišti Olympie v Kuklenách zdolali nebezpečnou Opavu a na svém kontě tak již mají 27 bodů.

I. liga U19

FC Hradec – Opava 2:1 (1:0). Branky: 6. Petráček, 72. Krčál – 56. Jurečka z pen. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Hradec: Zavřel – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Vejchoda (55. Hegr), Hloušek (89. Kafka), Mariottiti, Bláha (69. Krátký) – Jukl (83. Ryšan), Petráček, Bodlák (77. Kovář).

První poločas vyšel „votrokům“ na jedničku. Už v 6. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Petráček a přízemní střelou k levé tyči překonal brankáře Minarčíka – 1:0. O chvíli později křížná střela téhož hráče skončila jen těsně vedle.

Svěřenci trenéra Prokopce byli až do konce poločasu aktivnější. Snažili se o kombinační hru a je jen škoda, že nepřišel druhý, uklidňující gól. Ve slibných možnostech se totiž ocitli Hloušek, Mariottiti a Petráček, ale bez efektu. Slezané hrozili z rychlých protiútoků a dvakrát Jurečka vyzkoušel pozornost brankáře Zavřela.

V úvodu druhé půle se do dvou slibných šancí dostal hostující Gebauer, ale nic z toho nebylo. V 56. minutě využil chybu v rozehrávce „votroků“ Uvíra a Hloušek jej ve vápně fauloval. Sudí Kocourek udělil domácímu hráči žlutou kartu a nařídil pokutový kop, který proměnil Jurečka – 1:1.

Domácí hráči ale neklesli do kolen a postupem času získali mírnou převahu. Po centru Holeše hlavičku Krátkého vyrazil brankář Minarčík na roh. Rozhodnutí přinesla 72. minuta, kdy po levé straně unikl Petráček a po jeho přízemním centru Krčál nekompromisně poslal míč do sítě hostující svatyně – 2:1.

Poté mohl skóre dvakrát navýšit Krátký, ale nejprve mu střelu hostující obrana zblokovala a podruhé úspěšně zasáhl gólman Minarčík.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „V prvním poločase jsme podali podle mého názoru nejlepší výkon v podzimní části. Brzy jsme se dostali do vedení, ale uklidňující druhý gól bohužel nepřišel. Soupeř nás hodně zlobil z rychlých protiútoků. Po přestávce jsme Opavě nabídli vyrovnání, ale jsem rád, že kluci nesložili zbraně a v závěru strhli vedení na svoji stranu. Podle průběhu celého zápasu je naše vítězství zasloužené. V sobotu cestujeme k dalšímu utkání do Brna.