Svěřenci trenéra Prokopce vedli v průběhu zápasu 3:1, ale jeho závěr si pořádně zkomplikovali po zbytečném vyloučení brankáře Koubka. Starší dorostenci v tabulce figurují na skvělé třetí příčce. Pokud ji chtějí udržet, musí v posledním kole uspět v domácím duelu v sobotu s Brnem (starší od 11 hodin, mladší od 13.15). Mladší dorost na Slovácku uhrál bezbrankovou remízu.

STARŠÍ: 1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 2:3 (1:1). Branky: 3. Špoták, 78. Horňák z pen. – 9. Novotný z pen., 50. Bastin, 73. Hofman. ČK: 0:1 (77. Koubek). FC Hradec: Koubek – Vlček, Petrášek, Kudláček, Zelený – Hodas (40. Krolop), Chromek, Novotný, Braun – Schwarz (77. Martinovský), Bastin (70. Hofman).

Již ve 2. min. unikl po pravé straně Hodas, jeho centr našel Schwarze, ale ten v gólové pozici netrefil branku. Hned z protiútoku po následném nedorozumění Zeleného s brankářem Koubkem poslal míč do hradecké branky Špoták – 1:0. O šest minut později byl v pokutovém území Slovácka faulován Schwarz, poté Novotný z penalty vyrovnal na 1:1. V 15. min. domácí obrana znovu faulovala, tentokrát Bastina, ale Schwarz opět ze značky pokutového kopu poslal míč jen do rukavic brankáře Slováka.

Oboustranně ofenzivní fotbal pokračoval i v dalších minutách. Šanci Bastina vyrazil domácí gólman na roh, po něm neuspěli ani Kudláček s Vlčkem. .Na druhé straně se po rychlých kombinačních akcích dostali do dobrých pozic Špoták a Semela, ale ani v těchto případech se skóre neměnilo. V závěru poločasu musel pro zranění odstoupit hradecký Hodas, kterého nahradil Krolop.

Do druhého dějství vstoupili „votroci“ s velkou chutí. Hned v jeho úvodu zakončil pěknou kombinační akci Bastin těsně vedle levé tyče. V 50. min. už se skóre měnilo. Únik a centr Krolopa z pravé strany hlavou zúročil Bastin – 1:2. O pět minut později mohlo být vyrovnáno. Špatnou rozehrávku hostí vystihl Petřek, ale jeho střela skončila na tyči Koubkovy branky.
V 70. min. poslal trenér Prokopec na hřiště Hofmana, který se mu odvděčil parádně. Tři minuty nato totiž vypálil z pětadvaceti metrů a míč skončil v levé šibenici domácí branky – 1:3. Vypadalo to, že „votroci“ dohrají zápas v poklidu, avšak opak byl pravdou. V 77. min. letěl centr před hradeckou branku, Koubek míč chytil, ale vzápětí zcela nepochopitelně kopnul do protihráče bez míče. Po zásluze uviděl červenou kartu.

Do branky nastoupil Martinovský, jemuž místo na trávníku přepustil Schwarz. Horňák z následné penalty snížil na 2:3. Slovácko se však do závěrečného tlaku díky zodpovědné defenzivě Hradce nedostalo. Naopak Vlček a Krolop se dostali na dostřel domácí branky, ale gólman Slovák byl na místě.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.: „I když nám nevyšel vstup do zápasu a brzy jsme inkasovali, kluci se v dalším průběhu hry dokázali dostat do tempa, soupeře začali přehrávat a vytvářeli si šance. Ve druhé půli se nám dařila i kombinace. Škoda, že za stavu 3:1 mužstvo výrazně poškodil brankář Koubek, v závěru jsme se strachovali o výsledek. Naštěstí to kluci odmakali a máme tři body. V tabulce obsazujeme třetí místo. Toto postavení chceme udržet, jelikož by to byl obrovský úspěch.“

MLADŠÍ: 1. FC Slovácko – FC Hradec Králové 0:0. FC Hradec: Vízek – Štěpán, Novák, Kopáč, Baťka – Doležal, Dvořák, Ptáček (63. Krolop), Klapkovský – Nágl (49. Tichý), Klátil (60. Hofman).

Jaroslav Kratochvíl, trenér FC Hradec Králové ml. dor.: „V zajímavém utkání obrany předčily útočné formace. Přesto se několik šancí na obou stranách urodilo. Tu největší měl v závěru zápasu po pěkné kombinační akci Doležal, ale chybělo přesnější zakončení. Z celkového pohledu je konečná remíza asi spravedlivá.“