To byly nervy. V 17. kole I. ligy staršího dorostu hostili fotbalisté FC Hradec Králové na hřišti v Kuklenách Vysočinu Jihlava. Přestože v průběhu zápasu vedli „votroci“ o tři branky, nakonec rozhodli o tříbodovém zisku až v poslední minutě. Diváci si však přišli na své, neboť viděli celkem jedenáct branek. V zápase mladších dorostenců se příznivci gólu nedočkali, přestože měli svěřenci trenéra Michala Stříže po celý zápas více ze hry.

STARŠÍ DOROST

FC Hradec Králové – Vysočina Jihlava 6:5 (3:1). Branky: 18. a 90. Petrášek, 19. Faltus, 33. Malý, 46. Ptáček, 60. Hofman – 29. Turek, 59. Štancl, 64. Kučera, 67. Kliment, 73, Šuta. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: 2:3. Diváci: 150.
FC Hradec: Knobloch – Holeš, Petrášek, Hock, Malý – Krolop, Kopáč (61. Doležal), Dvořák, Ptáček (78. Tichý) – Faltus (51. Hofman), Hodas.

Takové drama nikdo nečekal. V prvním poločase měli „votroci“ více ze hry a svůj tlak korunovali v úvodní dvacetiminutovce dvěma góly.
Nejprve v 18. min. trestný kop Malého na zadní tyč vrátil Faltus hlavou do vápna a Petrášek rovněž hlavou otevřel skóre – 1:0. O minutu později střelu Dvořáka šikovně tečoval Faltus a diváci jásali podruhé.

Ve 29. min. podnikli hosté ojedinělý protiútok a Turek prostřelil Knoblocha – 2:1. Ve 33. min. trestný kop Petráška stačil hostující brankář Kotnour pouze vyrazit a Malý obloučkem poslal míč do jihlavské sítě – 3:1.

Oboustranně ofenzivní fotbal byl k vidění i po změně stran. Ve 46. min. po akci Krolop – Hodas prošel centr druhého jmenovaného až k Ptáčkovi, který střelou pod břevno zvýšil na 4:1.

V 59. min. o sobě dali vědět i hosté, když Knoblocha překonal Štancl – 4:2. O minutu později po přihrávce Krolopa upravil střídající Hofman na 5:2. „Votroci“ si v tu chvíli asi mysleli, že je hotovo a zbytek zápasu dohrají v poklidu. Omyl! Hosté zápas v žádném případě nevzdali a v rozmezí 64. až 73. minuty lovil domácí gólman Knobloch třikrát míč ze své sítě a stav byl 5:5.

Poté se snažila obě mužstva strhnout vítězství na svoji stranu. Tři body ale přesto zůstaly v Kuklenách. V 90. min. jeden z hostujících hráčů fauloval na hranici velkého vápna. Trestný kop Krolopa prošel až k zadní tyči, kam si naběhl Petrášek a hlavou vsítil vítězný gól – 6:5.
Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „Až do stavu 5:2 byl náš výkon kvalitní a vedení bylo naprosto zasloužené. Poté jsme z nepochopitelných důvodů přistoupili k zápasu velmi laxně a soupeř nás třikrát potrestal. Ale na druhou stranu si cením, že kluci v závěru zmobilizovali síly a v poslední minutě rozhodli o těsném, avšak zaslouženém vítězství.“

MLADŠÍ DOROST

FC Hradec Králové – Vysočina Jihlava 0:0.
FC Hradec: Zavřel – Drozd, Pluhovský, Bönisch, Žahourek – Paulů, Holubec, Hrubý (73. Linhart), M. Langr (50. F. Langr) – Hanich, Cvejn (65. Brabec).

Michal Stříž, trenér FC Hradec Králové:
„Tentokrát jsme podali daleko lepší výkon než v minulém kole na Slovácku. Kluci hráli od první minuty koncentrovaně a dostali soupeře pod tlak. Bohužel se nám nepodařilo skórovat. Vysočinu jsme do žádné vážnější šance nepustili. I přes bezbrankovou remízu musím hráče pochválit a věřím, že v dalších zápasech se prosadí střelecky.“