Podruhé za sebou na jaře odešli poraženi. Na svém kontě nemají ani bod při hrozivém skóre 1:8.

Tentokrát prvoligoví fotbaloví dorostenci FC Hradec Králové neuspěli v prestižním východočeském derby na půdě Pardubic. Zarážející je skutečnost, že si „votroci“ nevypracovali za devadesát minut ani jednu vyloženou brankovou příležitost.

I. liga U19: FK Pardubice – FC Hradec Králové 2:0 (1:0). Branky: 15. Prokopec, 50. Sůra. FC Hradec: Zavřel – Hegr, Vocel, Kafka (70. Bönisch) – Bláha, Shejbal, Mariotti, Vobejda – Jukl, Špaček (46. Hrubý), Krátký (58. Hannich).

Do první menší šance sousedského derby se dostal již v 5. minutě hostující stoper Vocel, jeho hlavičku však domácí gólman Seifert zneškodnil.

V dalším průběhu prvního poločasu měli „votroci“ sice častěji míč na svých kopačkách, ale proti velmi dobře organizované obraně domácího týmu se nedokázali střelecky prosadit.

V 15. minutě tak uhodilo před hradeckou svatyní. Z hranice velkého vápna vypálil Prokopec a míč skončil v šibenici Zavřelovy branky – 1:0.

Domácí, kteří bojují o záchranu, brzké vedení ještě více semklo a hráči se mezi sebou doslova předháněli v bojovnosti a obětavosti.

Hradeckým naopak v rozhodujících chvílích chyběla přesná finální přihrávka a důrazné zakončení.

Krátce po změně stran, v 50. minutě, po přihrávce Prokopce zvýšil Sůra na 2:0. Veškeré naděje „votroků“ na dobrý výsledek vzaly za své.

Pardubičtí nadále velmi dobře bránili a spoléhali na rychlé brejky. Dalších branek se však již diváci nedočkali.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího propukla na domácí střídačce obrovská radost. Nebylo divu. Tři velice důležité body totiž zůstaly v Pardubicích.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „Jsem zklamán, že jsme podruhé za sebou prohráli. Na druhou stranu musím říct, že soupeř velmi dobře bránil a své brankové příležitosti dokázal zúročit. Co je nám platné, že jsme měli míč častěji v držení, když všechno bylo neúčelné a za celý zápas jsme si nevypracovali ani jednu vyloženou brankovou příležitost. Z tohoto pohledu vyhrály Pardubice zaslouženě.“

V sobotu 24. března měli hradečtí fotbalisté hostit v dalším kole nejvyšší dorostenecké soutěže Tescomu Zlín. Zápas se však uskuteční až v úterý 8. května v nově zrekonstruovaném sportovním areálu na Bavlně.   Jan Skalička