Plni odhodlání vstoupí v neděli do jarních odvet druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové. V cestě za kýženým vítězstvím, jež by bylo tím nejlepším odrazovým můstkem do horních pater tabulky, jim bude stát silný protivník – SFC Opava. Utkání na Všesportovním stadionu začne s ohledem na zápas play off první hokejové ligy už v 15 hodin.

„Votroky“ čeká vskutku těžká šichta. Uhlídat musejí především standardní situace, z nichž soupeř výrazně těží. „Je to tak. Barteska je umí velmi dobře zahrávat. To samé se dá říci o Partyšovi. Navíc předpokládám, že u nás nastoupí pouze s jediným útočníkem, čímž zahustí střed hřiště. Pro nás to znamená jediné. Musíme výrazně zrychlit kombinaci a přechod do útoku,“ podotkl hradecký trenér Oldřich Machala. Před týdnem se Hradečtí v generálce s Bystrcí (3:0) prezentovali velkou ofenzivní silou. S podobným pojetím hodlají „vlétnout“ i na Opavu.

„Musíme se tlačit do zakončení. Není jiné cesty. Navíc se terén s přibývajícím časem bude horšit, což vždycky vyhovuje hlavně bránícímu mužstvu. Kéž bychom co nejdříve vstřelili vedoucí gól,“ zasnil se Machala.

Slezané míří do východočeské metropole rovněž s choutkami na bodový zisk a také s notnou dávkou sebevědomí, vždyť Hradec porazili třikrát po sobě! „Na jaře hrajeme jen šestkrát v domácím prostředí. Každý bod z venku pro nás bude velmi důležitý,“ uvedl před vzájemným duelem opavský kouč Radoslav Látal. V kádru soupeře během zimní přestávky došlo k minimálním změnám. Klub angažoval pouze šikovného Pulkerta, smířit se naopak musel s odchodem Metelky. V Hradci navíc bude postrádat i zraněného Šultese.

Zápas je zařazen do skupiny rizikových, ve vstupním terminálu budou prováděny osobní prohlídky. „Rád bych apeloval na naše fanoušky, aby na utkání dorazili včas. Ještě čtvrt hodiny před začátkem si navíc mohou zakoupit studené nápoje za poloviční cenu,“ informoval Deník sekretář oddílu Martin Černík.

PAVEL KRÁL