Už jen hodiny zbývají fotbalistům Hradce Králové do jarní premiéry. Soupeřem „votroků“ bude v sobotu od 17.20 hodin na stadionu ve Štruncových sadech domácí Viktoria Plzeň, vedoucí tým prvoligové tabulky.

„Votroci“ jsou bojovně naladěni. „Cítím, že se hráči na utkání těší. Navíc zápas je v televizi, což je pro ně další motivace k tomu, aby se předvedli,“ řekl hradecký trenér Václav Kotal. K dispozici nebude mít zraněného kapitána Wozniaka ani útočníka Pilaře. V případě Rezka se rozhodne až v sobotu.

Sestava by měla být podobná té, která před týdnem odehrála úspěšnou generálku s Bohemians 1905 (1:0). „Složení by se moc měnit nemělo. Od zápasu ale uběhl týden, zranění léčil Karal, vrací se brankář Lindr. Definitivně se rozhodneme až v sobotu dopoledne,“ uvedl Václav Kotal. Více o utkání s Bohemians čtěte ZDE.

Plzeň v zimě opustili Rada a Navrátil, za ně přišla adekvátní náhrada v podobě Filla, Trappa a Neuwirtha. Na západě Čech chtějí titul, proto se dá očekávat útočný uragán od první minuty. „Styl hry Plzně je všeobecně známý a ani po příchodech nových hráčů se nezmění. Chceme eliminovat počáteční nápor soupeře, musíme být obezřetní. Pozor si musíme dát na standardní situace,“ poznamenal Kotal.