Od čtvrtka se již „votroci“ budou připravovat v domácích podmínkách. O víkendu absolvují dvojzápas s prvoligovými celky Bohemians Praha (na Střížkově) a Slavií (v Chlumci nad Cidlinou) a hned poté vyrazí na soustředění do Černého Dolu.

Ale pěkně popořádku. Náplň dnešního dne fotbalisté příliš v oblibě nemají. Na běžícím páse se s trubicí v ústech musejí vydat ze všech sil.

„Nic příjemného to samozřejmě není. Člověk jede na maximum, většinou si sáhnete až na dno. Pro mě to bude nepříjemné dvojnásob, protože jsem prodělal chřipku. Sám jsem zvědav, jak se s tím poperu,“ přemítal čtyřiadvacet hodin před výkonem obránce Radim Wozniak, který zkoušky tohoto druhu příliš v oblibě nemá. „Pro trenéry se samozřejmě jedná o vodítko pro další část kondiční přípravy. Nicméně fotbal se hraje na hřišti. Jestliže má někdo vynikající hodnoty z testů, nemusí to být na hřišti leckdy ani vidět. Já to zkrátka moc neuznávám.“

Trenér Václav Kotal si své svěřence vezme do parády ve čtvrtek. Dopoledne se hráči mohou „těšit“ na dávky v posilovně a pravděpodobně si zmapují také oblíbený běžecký okruh kolem řeky Orlice. Druhá fáze je čeká po obědě na hřišti ve Stěžerách. Náročné kondiční dávky budou polykat i staronové tváře vracející se z hostování. Jmenovitě se jedná o Pavla Černého (Jablonec) a čáslavské trio Jiří Vít, Jakub Špidlen a Jan Filip. „V jednání jsou samozřejmě i nové posily. Je možné, že se v Hradci objeví už koncem týdne,“ sdělil Deníku sportovní ředitel Luboš Kubík.

Víkend si „votroci“ zpestří duely s mužstvy z nejvyšší soutěže. „Jsou to vyloženě tréninková utkání. Soupeři budou jistě testovat řadu nových tváří a my si alespoň uděláme obrázek, jak na tom jsou po pauze naši hráči,“ poznamenal Kotal k dvojzápasové zkoušce s Bohemians Praha a mistrem z Edenu, jenž se bude vracet ze soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Kromě soupeřů v přípravném období znají hradečtí fotbalisté už také los podzimní části. Do bojů o druholigové body vstoupí v neděli 2. srpna, kdy od 17 hodin přivítají Jihlavu.