Změny v kádru

Přišli: Mrázek (Třinec), Šisler (Čáslav), Jedunov (Dynamo Stavropol) – vš. přestup, Voltr (Čáslav), Petrášek (Hlavice) – oba návrat z hostování, J. Dvořák – přeřazen z B-týmu, Holeš – přeřazen z dorostu.

Odešli: Gulajev (Slavia Praha), Tóth (Maďarsko), Jandík (Police n. M.) – vš. ukončili hostování, Hodas (Střížkov), Chleboun (Akzaik Uralsk, Kazachstán) – oba hostování do 30. června 2012.

Přípravné zápasy

Tipsport liga: – Jablonec 1:3 (Štěpán), – České Budějovice 2:2 (Jedunov, Mrázek), – V. Žižkov 7:1 (Mrázek 4, Černý, Pávek, Jedunov), – Bohemians 1905 1:1 (Fischer), – Jihlava 2:2 (Poděbradský, Pávek), – Plzeň 3:2 (Černý, Mrázek, Janoušek).

Příprava: – Hlavice 4:1 (Jedunov, Klapka, Hochmeister, Pávek), – Bohemians Praha (Střížkov) 2:0 (Mrázek, Petráček).

Soustředění v Turecku: – Tobol Kostanaj (Kaz.) 0:2, – Černomorec Oděsa (Ukr.) 2:1 (Černý, Fukal), – Astra Ploiesti (Rum.) 1:2 (Jedunov), – Arsenal Kyjev (Ukr.) 1:3 (Černý).

Vedení klubu

Ředitel: Richard Jukl. Sportovní manažer: Ladislav Škorpil. Sekretář: Martin Černík. Marketing: Milan Šedivý. Ekonom: Helena Výborná.

Realizační tým

Trenér: Václav Kotal (2.10.1952). Asistenti trenéra: Michal Šmarda (31. 1. 1971), Pavel Matějka (5. 6. 1960). Vedoucí mužstva: Karel Podhajský. Masér: Jaroslav Tajzler. Lékaři: Stanislav Šopák, Jiří Neumann, David Waciakowski. Kustod: Marie Svobodová.

Soupiska

BRANKÁŘI

1 KOUBEK Tomáš 26. 8. 1992 7/0
12 OTTMAR Radim 8. 12. 1983 0/0
20 LINDR Jiří 7. 8. 1986 31/0

OBRÁNCI
5 HOCHMEISTER Radek 6. 9. 1982 149/5
11 ZELENÝ Jaroslav 20. 8. 1992 22/3
16 PODĚBRADSKÝ Jiří 9. 9. 1982 41/2
24 PÁVEK Michal 13. 2. 1985 50/0
25 PLAŠIL Marek 19. 12. 1985 87/3
27 FUKAL Milan 16. 5. 1975 164/20
DVOŘÁK Jan 9. 2. 1992 0/0
PETRÁŠEK Tomáš 2. 3. 1992 0/0

ZÁLOŽNÍCI
3 SCHWARZ Petr 12. 11. 1991 1/0
7 ŠTĚPÁN Vojtěch 8. 6. 1985 86/4
10 ŠISLER Jan 24. 4. 1988 1/0
13 JANOUŠEK Jiří 17. 11. 1989 27/0
22 REZEK Tomáš 9. 5. 1984 38/1
26 FISCHER Roman 24. 3. 1983 46/4
28 KLAPKA Filip 20. 6. 1981 189/19
HOLEŠ Tomáš 31. 3. 1993 0/0

ÚTOČNÍCI
6 MALINSKÝ Tomáš 25. 8. 1991 9/0
9 ČERNÝ Pavel 28. 1. 1985 52/5
14 DVOŘÁK Pavel 19. 2. 1989 44/8
18 JEDUNOV Alexej (Rus.) 11. 3. 1986 0/0
23 MRÁZEK Tomáš 11. 5. 1986 0/0
VOLTR Radek 28. 11. 1992 0/0

Pozn.: číslo hráče, jméno, datum narození, počet zápasů a počet gólů v první lize.
Los jarní části - začátek v Liberci, pak doma Sparta

17. KOLO – pátek 17. února 20.15:
Dukla Praha – V. Žižkov (Nova Sport). Sobota 14.00: Příbram – Slavia, 16.00: Liberec – Hradec Králové, 18.20: Sparta – Slovácko (ČT4). Neděle 19. února 15.00: Mladá Boleslav – Ostrava, 17.00: Bohemians 1905 – Jablonec, Teplice – Plzeň (Sport2). Pondělí 20. února 18.00: Olomouc – Č. Budějovice (ČT4).

18. KOLO – pátek 24. února 20.15: Hradec Králové – Sparta (Nova Sport). Sobota 25. února 16.00: Ostrava – Jablonec, 17.00: Slovácko – Olomouc, 18.20: Liberec – Příbram (ČT4). Neděle 26. února 10.15: V. Žižkov – Mladá Boleslav, 15.00: Č. Budějovice – Bohemians 1905, 17.00: Plzeň – Dukla Praha (Sport2). Pondělí 27. února 18.00: Slavia – Teplice (ČT4).

19. KOLO – 3. a 4. března: Bohemians 1905 – Ostrava, Dukla Praha – Slovácko, Jablonec – Č. Budějovice, Příbram – Hradec Králové, Teplice – Liberec, Mladá Boleslav – Slavia, Olomouc – V. Žižkov, Sparta – Plzeň.

20. KOLO – 10. a 11. března: Ostrava – České Budějovice, Slovácko – Bohemians 1905, Plzeň – Olomouc, Hradec Králové – Dukla Praha, Slavia – Jablonec, V. Žižkov – Sparta, Liberec – Mladá Boleslav, Příbram – Teplice.

21. KOLO – 17. a 18. března: Bohemians 1905 – Hradec Králové, Dukla Praha – Slavia, Jablonec – Plzeň, Č. Budějovice – Slovácko, Teplice – V. Žižkov, Mladá Boleslav – Příbram, Olomouc – Liberec, Sparta – Ostrava.

22. KOLO – 24. a 25. března: Slovácko – Ostrava, Plzeň – Č. Budějovice, Hradec Králové – Mladá Boleslav, Slavia – Sparta, V. Žižkov – Jablonec, Liberec – Bohemians 1905, Příbram – Dukla Praha, Teplice – Olomouc.

23. KOLO – 31. března a 1. dubna: Bohemians 1905 – V. Žižkov, Dukla Praha – Liberec, Jablonec – Slovácko, Č. Budějovice – Hradec Králové, Ostrava – Plzeň, Mladá Boleslav – Teplice, Olomouc – Slavia, Sparta – Příbram.

24. KOLO – 7. a 8. dubna: Dukla Praha – Bohemians 1905, Plzeň – Slovácko, Hradec Králové – Ostrava, Slavia – V. Žižkov, Liberec – Sparta, Příbram – Jablonec, Teplice – Č. Budějovice, Mladá Boleslav – Olomouc.

25. KOLO – 14. a 15. dubna: Bohemians 1905 – Mladá Boleslav, Slovácko – Hradec Králové, Jablonec – Dukla Praha, Č. Budějovice – Slavia, Ostrava – Liberec, V. Žižkov – Plzeň, Olomouc – Příbram, Sparta – Teplice.

26. KOLO – 21. a 22. dubna: Hradec Králové – Plzeň, Dukla Praha – Ostrava, Slavia – Slovácko, Liberec – V. Žižkov, Příbram – Č. Budějovice, Teplice – Jablonec, Mladá Boleslav – Sparta, Olomouc – Bohemians 1905.

27. KOLO – 28. a 29. dubna: Bohemians 1905 – Příbram, Dukla Praha – Mladá Boleslav, Č. Budějovice – Liberec, Jablonec – Hradec Králové, Ostrava – V. Žižkov, Slovácko – Teplice, Plzeň – Slavia, Sparta – Olomouc.

28. KOLO – 5. a 6. května: Slavia – Hradec Králové, V. Žižkov – Č. Budějovice, Liberec – Slovácko, Příbram – Ostrava, Teplice – Dukla Praha, Mladá Boleslav – Plzeň, Olomouc – Jablonec, Sparta – Bohemians 1905.

29. KOLO – 9. května: Bohemians 1905 – Teplice, Dukla Praha – Sparta, Jablonec – Liberec, Č. Budějovice – Mladá Boleslav, Ostrava – Slavia, Hradec Králové – Olomouc, Slovácko – V. Žižkov, Plzeň – Příbram.

30. KOLO – 13. května: Slavia – Bohemians 1905, Liberec – Plzeň, V. Žižkov – Hradec Králové, Příbram – Slovácko, Teplice – Ostrava, Mladá Boleslav – Jablonec, Olomouc – Dukla Praha, Sparta – Č. Budějovice.

Pozn.: Termíny zápasů se odvíjejí od výběru televizních stanic.
Tabulky a statistiky po podzimní části:

CELKEM

1. Sparta Praha 16 13 1 2 33:12 40
2. Liberec 16 10 4 2 38:19 34
3. Plzeň 16 9 3 4 38:22 30
4. Mladá Boleslav 16 8 4 4 27:17 28
5. Jablonec 16 8 3 5 38:18 27
6. Příbram 16 9 0 7 28:28 27
7. Teplice 16 7 3 6 18:19 24
8. Slovácko 16 7 2 7 16:18 23
9. Dukla Praha 16 5 5 6 20:20 20
10. Slavia Praha 16 5 5 6 15:20 20
11. Hradec Králové 16 5 4 7 13:20 19
12. Bohemians 1905 16 5 4 7 12:27 19
13. Olomouc 16 3 7 6 15:20 16
14. Č. Budějovice 16 3 4 9 17:32 13
15. Ostrava 16 2 4 10 12:27 10
16. V. Žižkov 16 2 1 13 10:31 7

DOMA
1. Plzeň 9 6 2 1 25:11 20
2. Jablonec 9 6 1 2 25:7 19
3. Mladá Boleslav 7 5 1 1 13:7 16
4. Příbram 7 5 0 2 15:9 15
5. Slavia Praha 8 4 3 1 10:6 15
6. Sparta Praha 7 4 1 2 10:8 13
7. Bohemians 1905 8 3 4 1 9:9 13
8. Slovácko 9 4 0 5 10:13 12
9. Hradec Králové 9 3 3 3 7:8 12
10. Č. Budějovice 9 3 3 3 13:15 12
11. Liberec 7 3 2 2 13:10 11
12. Dukla Praha 7 3 2 2 13:10 11
13. Teplice 7 3 1 3 7:9 10
14. Olomouc 7 2 2 3 8:8 8
15. V. Žižkov 9 2 1 6 6:14 7
16. Ostrava 9 1 1 7 6:16 4

VENKU
1. Sparta Praha 9 9 0 0 23:4 27
2. Liberec 9 7 2 0 25:9 23
3. Teplice 9 4 2 3 11:10 14
4. Mladá Boleslav 9 3 3 3 14:10 12
5. Příbram 9 4 0 5 13:19 12
6. Slovácko 7 3 2 2 6:5 11
7. Plzeň 7 3 1 3 13:11 10
8. Dukla Praha 9 2 3 4 7:10 9
9. Jablonec 7 2 2 3 13:11 8
10. Olomouc 9 1 5 3 7:12 8
11. Hradec Králové 7 2 1 4 6:12 7
12. Bohemians 1905 8 2 0 6 3:18 6
13. Ostrava 7 1 3 3 6:11 6
14. Slavia Praha 8 1 2 5 5:14 5
15. Č. Budějovice 7 0 1 6 4:17 1
16. V. Žižkov 7 0 0 7 4:17 0

STŘELCI: 18 – Lafata (Jablonec), 9 – Breznaník (Liberec), 8 – Bakoš (Plzeň), Rabušic, Štajner (oba Liberec), 7 – Chramosta (Mladá Boleslav), Ondrášek (Č. Budějovice), Wágner (Příbram/Plzeň). FC Hradec: 4 – P. Dvořák, 2 – Zelený, 1 – Černý, Fukal, Hochmeister, Klapka, Plašil, Poděbradský, Štěpán.

BRANKÁŘI – čisté konto: 9 – Švenger (Sparta), 7 – Filipko (Slovácko), 6 – Špit (Jablonec), Rada (Dukla), Grigar (Teplice), …5 – Lindr, 1 – Koubek (oba Hradec).

STATISTIKA – branky: celkem 350, průměr na zápas 2,7. Domácí: 190; 1,5. Hosté: 160; 1,3.

Diváci: celkem 591 020, průměr na zápas 4617. FC Hradec: doma 43 313 (průměr 4812), venku 33 820 (průměr 4831).