Poslední utkání ve skupině A Tipsport ligy sehráli prvoligoví fotbalisté Hradce Králové. V Satalicích remizovali 1:1 s pražskými Bohemians 1905.

„Bylo to oboustranně kvalitní utkání. Jak v zápasech s Bohemians bývá zvykem, byl to hodně bojovný zápas plný osobních soubojů. Po brance Fischera jsme vedli, ale zbytečnou chybou na hranici vápna jsme náskok ztratili,“ uvedl Michal Šmarda, asistent trenéra.

Vedení Tipsport ligy včera anulovalo výsledky fotbalistů Jablonce v „hradecké“ skupině kvůli jejich odstoupení z turnaje. Do semifinále tak postoupili „votroci“, kteří původně skončili až třetí ve skupině. Po zrušení výsledků Jablonce totiž mají Východočeši s Bohemians 1905 shodně pět bodů a lepší skóre, což je posouvá do bojů o medaile za týden v Berouně.

„Ve skupině jsme sehráli čtyři zápasy s kvalitními soupeři. Postup do semifinále je bonusem navíc,“ hodnotí Šmarda.

Jediné, co mu vadí, je aktuálně velký počet zraněných hráčů. Mimo hru je v tuto chvíli sedm „votroků“ – P. Dvořák, Voltr, Klapka, Plašil, Malinský, Rezek, Petrášek.

Se zdravotními komplikacemi se ještě potýkali Zelený s dorostencem Holešem.

„Proti Bohemce jsme měli jen třináct hráčů do pole. Je to problém. Kluci nejsou ve fyzické přípravě, ani v zápasové zátěži. Chtěli jsme zapracovat na součinnosti, jenže to moc nejde,“ konstatuje Šmarda.

Do duelu s klokany nemohl zasáhnout ani střelec Tomáš Mrázek, který se stále nedohodl na finančním vypořádání s Třincem, a podpis nového konktraktu s Hradce Králové se tak odkládá.

Dnes „votroci“ odjedou do Prahy, kde na FTVS podstoupí fyzické testy. Hned v úterý sehrají další přípravné utkání, tentokrát se střížkovskými Bohemians, druhým týmem druhé ligy. Ve čtvrtek 2. února pak Hradečtí odletí na osmidenní herní soustředění do turecké Antalye.

FC Hradec Králové – Bohemians 1905 1:1 (1:1). Branky: 5. Fischer – 32. Orolín. Rozhodčí: Jílek. Sestavy – Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Cseh, Bartek (46. Růžička) – Moravec, Abraham (60. Kaufman), Borek (73. Nerad), Orolín (60. Budínský) – Nešpor (76. Vyhnal), Hartig. Trenér: Medynský. FC Hradec Králové: Koubek (46. Lindr) – Fischer, Hochmeister (46. Fukal), Lencevič, J. Dvořák (46. Poděbradský) – Černý, Janoušek, Šisler (46. Schwarz), Pávek – Jedunov, Štěpán. Trenér: Kotal.