Je to tak. Do Hradce Králové už soupeři nejezdí hrát fotbal. Jejich taktika spočívá v jediném, úporné defenzivě. Po Hlučínu, Vítkovicích i prvoligových Bohemians se podobným způsobem, založeném vyloženě na organizovaném bránění, prezentovala také letenská rezerva. „Votroci“ tak znovu museli dobývat. Po osmatřiceti minutách snažení se však zaslouženě dočkali, akci Černého s Poděbradským rutinérsky zakončil Dvořák – 1:1. Hradecký útočník mohl těsně před přestávkou slavit také druhý úspěch, jenže tvrdou ránu z hranice velkého vápna gólman Pávek s námahou vytěsnil.

Na jednu bránu se hrálo i po přestávce. Už ve 47. min. měl na kopačce rozhodnutí Poděbradský, jenže povedenou střelou orazítkoval pouze břevno. Obavu o úspěšný výsledek tak vzbudila pouze situace z 68. minuty, kdy Dvořák hlavou v poslední chvíli odvracel míč před osamoceným Košútem. Autor jediného gólu utkání si mohl připsat i druhý zásah, to by však v 69. minutě musel zúročit ideální přihrávku Pilaře.

Vítězství 1:0 bylo sice hubené, přesto naprosto zasloužené. „Měl jsem trochu obavy, aby hráči po náročném programu vydrželi se silami celých devadesát minut. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit pojišťující druhý gól, takže jsme museli hrát v obranné fázi opatrně. Jsem rád, že to kluci zvládli a soupeře za celý zápas nepustili do vyložené šance,“ pochválil své svěřence trenér domácího mužstva Václav Kotal.

„Byl to jeden z našich nejhorších výkonů. Domácím hráčům jsme nechávali mnoho prostoru. Hradec byl zkrátka lepší,“ uznal sparťanský kouč Zdeněk Svoboda.

Fakta – branka: 38. Dvořák. Rozhodčí: Adámek – Gallo, Drastík. ŽK: 0:2 (Smetana, Belaid). Diváků: 2293. Poločas: 1:0. Sestavy – FC Hradec Králové: Lindr – Karal, Wozniak, Kasálek – Rezek (75. Kalousek), Hochmeister, Fischer, Poděbradský – Pilař, Dvořák, Černý (65. Janoušek). AC Sparta Praha B: Pávek – Kuncl, Hejda, Košút, Smetana – Třešňák, Putz, Droppa (46. Hrubý), Folprecht, Belaid (83. Divíšek) – Jirouš (63. Glaser). (kp)