Jste určite rád, že máte nevydařenou sezonu již za sebou…
Je to tak. Myslím si, že určitá nervozita, která v průběhu sezony v kádru byla, šla na vrub nevydařeným výsledkům. Hra v poli ale zase tak špatná nebyla. Kluci si dokázali vypracovat dobré příležitosti, ale bez brankového efektu.
Přitom se mužstvu v přípravě herně i střelecky dařilo a vše vypadalo nadějně…
Dařilo se nám hlavně proti mužstvům z kategorie dospělých. Kvalitní utkání jsme sehráli proti mladšímu dorostu Mladé Boleslavi a Liberce. Hlavní příčinou, proč se nám přestalo střelecky dařit, byly hráčské posuny v dorosteneckých kádrech, k nimž došlo týden před mistrovskými zápasy.
Byla to opravdu hlavní příčina?
Ano. Do B staršího dorostu byli přeřazeni Žák, Kuťák, Pártl a v průběhu jara ještě Hačko. Náhradou jsme získali Korbu z B mladšího dorostu, který však s námi neodehrál jediné celé utkání, protože ho využíval trenér Brož v A starším dorostu. Proto byla naše střelecká produktivita tak špatná. Další příčinou je také to, že ročník 1990 je složen z hráčů, kteří nejsou sami schopni se dostat z krizové situace. Nebyl tu prostě hráč, kerý by zavelel a všechny by svým přístupem strhl k lepšímu výkonu.
V některých případech vypadal váš tým až příliš odevzdaně…
S tím plně souhlasím. Hráči jsou zde sice talentovaní, ale někteří neodvedli to, co v nich je.
Můžete být konkrétnější?
Znovu říkám, že tu hráčinejsou zase
tak špatní, ale když je porovnám s ročníkem 1989, tak tam byli fotbalisté jako Petr Čech či Honza Hable, kteří se v každém zápase prali o co nejlepší výsledek. Takové typy hráčů bychom měli pro FC Hradec hledat.
V průběhu jara jste protočil řadu hráčů. Kdo vás alespoň trochu potěšil?
Určitě to byl Jan Novotný. Byl o rok mladší než jeho spoluhráči, ale mohli jsme se na něj v každém zápase spolehnout. Jako jeden z mála se snažil mužstvo pozvednout a kvativní hrou se snažil něco vymyslet.
Většina hráčů přejde do B staršího dorostu, ve kterém je nečeká nic lehkého…
Do této chvíle kluky nic netlačilo, protože nehráli o postup či o sestup. Teď už půjdou žerty stranou a všichni budou muset máknout. Uvidíme, jak to zvládnou, když se jim nebude dařit a budou pod psychickým tlakem.
Našel jste v průběhu jara alespoň něco pozitivního?
Jak jsem již naznačil, spokojen jsem byl s mladšími hráči ročníku 1991. Je třeba vzít v úvahu také to, že jsme kvůli zranění lepili sestavu s asistentem Šubrtem na poslední chvíli. Sezonu jsme vlastně dohrávali ve třinácti lidech. Po uzdravení Urdžala a Brauna a díky maximálnímu nasazení jsme v závěrečných kolech byli schopni se soupeřem držet krok.
Jakou úroveň měl uplynulý ročník soutěže?
Podle mého názoru velmi dobrou. Špička se silně vyrovnala. Do posledního kola si to o titul rozdaly Zlín s Ostravou, nakonec se radovali ševci. Jinak byla k vidění řada kvalitních a vyrovnaných zápasů. Po trávnících běhalo i dost talentů. V Olomouci nebo ve Slavii se někteří hráči přesouvali do staršího dorostu. Jen mě mrzí, že se moji svěřenci neposunuli v tabulce o kousek výš, ale o příčinách již byla řeč.
Kdy zahájíte přípravu na nadcházející sezonu?
Začneme 9. července na Všesportovním stadionu. V průběhu sezony absolvujeme soustředění v Opočně. Zúčastníme se Memoriálu Františka Haraška v Brně a měli bychom sehrát deset přípravných zápasů. Liga začína 10. srpna.
A na závěr?
Chtěl bych popřát všem chlapcům, se kterými jsme se rozloučili, aby příští sezonu nastartovali vítězně. Také jim přeji, aby se jim dařilo nejenomherně ale i střelecky. Chtěl bych poděkovat také mému asistentovi Aleši Šubrtovi za velmi dobrou trenérskou spolupráci.

Jan Skalička